Aktualności
Poniedziałek, 11 czerwca 2018 18:20

Wręczono medale za zasługi dla Małopolski (zdjęcia)

Justyna Kowalczyk, Akiko Miwa, dr Anna Chrapusta, Kazimierz Tischner, a także Towarzystwo Przyjaciół Sztuki w Miechowie – to właśnie do nich trafiły wyjątkowe odznaczenia: Medale Honorowe za Zasługi dla Województwa Małopolskiego. Uroczysta gala w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach była najważniejszym punktem tegorocznego Święta Małopolski.
W tym roku Medale Honorowe za Zasługi dla Województwa Małopolskiego zostały przyznane po raz 8. To najważniejsze wojewódzkie odznaczenie otrzymują osoby, instytucje bądź organizacje, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju naszego regionu na różnych płaszczyznach działalności, m.in. społecznej, gospodarczej i kulturalnej. Nadawany jest – po rekomendacji Komisji Medalu – przez Sejmik Województwa Małopolskiego, a uroczyste wręczenie odbywa się zawsze podczas Święta Małopolski.


W czasie gali Medale Honorowe trafiły do kolejnych wybitnych osób związanych z Małopolską. W stopniu złotym odznaczenie to otrzymała Justyna Kowalczyk, mistrzyni i multimedalistka w biegach narciarskich. Srebrne trafiły z kolei do: Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, ks. Adama Bonieckiego, prof. dr hab. Jacka Purchli, Jana Kościuszki oraz zmarłego niedawno Artura Puszko.


W stopniu brązowym medale otrzymali: dr hab. n. med. Anna Chrapusta, Paweł Ciećko, Wacław Jankowski, Akiko Miwa, prof. Krzysztof Orzechowski, Kazimierz Tischner, Towarzystwo Przyjaciół Sztuki w Miechowie.


Tegoroczną galę wręczenia medali uświetnił koncert Grzegorza Turnaua, któremu towarzyszyła Dorota Miśkiewicz.

Gospodarzami uroczystości byli Urszula Nowogórska, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego. W gali uczestniczyli także radni Adam Domagała, Jerzy Fedorowicz, Marcin Kuta i Adam Kwaśniak.

Tegoroczne Święto Małopolski odbywa się pod hasłem: "100% Made in Małopolska". Wydarzenia odbywają się przez cały czerwiec.

opr.s/zdj UMWM

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl