Aktualności
Poniedziałek, 29 września 2014 19:23

Wolnościowe Podhale złożyło wniosek o przeprowadzenie w Nowym Targu referendum

NOWY TARG. Po 60 dniach zbiórki rozpoczętej 1 sierpnia br. - dziś członkowie stowarzyszenia Wolnościowe Podhale złożyli podpisy mieszkańców Nowego Targu wraz z wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej. Zebrano 3 217 podpisów, podczas gdy wymagana liczba do przeprowadzenia referendum to 2665.
Inicjatorzy referendum podkreślają, że cała zbiórka opierała się na pracy społecznej, niewielkiej grupy młodych ludzi. Mimo sporych trudności i częstych obaw ludzi o bezpieczeństwo danych osobowych Wolnościowemu Podhalu udało się zebrać największą jak do tej pory liczbę podpisów w stolicy Podhala.

- Najwyższa pora, by to obywatele zadecydowali czy chcą w dalszym ciągu utrzymywać Straż Miejską – mówi Mariusz Wcisło, pełnomocnik inicjatora referendum. - Liczymy, że jeśli złożone przez nas podpisy przejdą pozytywnie weryfikację to głosowanie odbędzie wraz z wyborami samorządowymi 16 listopada. Takie rozwiązanie zapewnia odpowiednią frekwencję. Każdy inny termin będzie działaniem przeciwko demokratycznej inicjatywie, którą poparła wielka liczba mieszkańców.

- Samo złożenie wniosku przebiegło w bardzo dobrej atmosferze, należy pochwalić pracowników UM za profesjonalne podejście do sprawy. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę, tym, którzy poparli inicjatywę i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli - podsumowuje Wcisło.

opr. s/

źródło: inicjatorzy akcji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl