Aktualności
Poniedziałek, 19 marca 2018 11:45

Włamywał się do niezamieszkałych budynków i kradł elektronarzędzia

Policjanci zatrzymali włamywacza, który okradał niezamieszkałe budynki. Przy sprawcy dwudziestu dwóch włamań oprócz skradzionych elektronarzędzi zabezpieczono także 30 tys. sztuk papierosów bez polskiej akcyzy.
Zatrzymany to mieszkaniec gminy Zabierzów, który od sierpnia 2017 roku systematycznie włamywał się do budynków gospodarczych i niezamieszkałych domów na terenie powiatu krakowskiego i okolic. Jego łupem padały najczęściej narzędzia budowlane.

W minioną środę ( 14.03) kryminalni z KPP w Krakowie i KP w Skawinie, którzy od kilku miesięcy pracowali nad sprawą włamań do niezamieszkałych obiektów, zatrzymali 31-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania jego domu policjanci zabezpieczyli różnego rodzaju elektronarzędzia oraz 30 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Mężczyźnie przedstawiono wstępnie dwa zarzuty, jeden włamania do kontenera budowlanego i kradzieży z niego wiertarek, piły spalinowej i innych drobnych narzędzi oraz zarzut posiadania wyrobów tytoniowych bez akcyzy. Zebrany materiał dowodowy, w tym obszerne wyjaśnienia podejrzanego, wskazują jednak na to, że z tego typu kradzieży uczynił sobie stałe źródło dochodu i w ciągu ostatniego pół roku co najmniej 22 razy dopuścił się podobnych przestępstw.

opr. ab

źródło: krakownaszemiasto.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl