Aktualności
Czwartek, 21 września 2017 09:41

Włamała się do mieszkania i… je posprzątała

Kulturalny złodziej? A dlaczego by nie? Policjanci z Krakowa zatrzymali kobietę, która włamała się do jednego z mieszkań, przenocowała, posprzątała po sobie i … ukradła sukienkę.

Do zdarzenia doszło na terenie Krowodrzy. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu kobiety, która włamała się do mieszkania.

- Na miejsce udał się patrol. W klatce schodowej funkcjonariusze zastali zgłaszającego i 55-letnią kobietę. Policjanci ustalili, że 55-latka chodziła „od bloku do bloku” i zaglądała do skrzynek pocztowych szukając kluczy do mieszkania – relacjonują krakowscy stróże prawa. - Na jednej z klatek znalazła taką skrzynkę, w której znajdował się poszukiwany łup. Za pomocą szydełka wyjęła klucze i udała się do mieszkania, które okazało się być puste.

Postanowiła więc skorzystać z łazienki biorąc prysznic i położyła się do spania. Rano zjadła śniadanie i w ramach rekompensaty za darmowy nocleg postanowiła zrobić porządki. Posprzątała łazienkę, kuchnię myjąc naczynia oraz wzięła się również do czyszczenia okien.

- Po zrobionych porządkach przebrała się „pożyczając” z szafy lokatorów damską sukienkę. Gdy wychodziła z mieszkania i zamykała drzwi na klatce schodowej spotkała mężczyznę, który okazał się być właścicielem mieszkania – dodają małopolscy policjanci.

Mężczyzna zaskoczony sytuacją wezwał na miejsce policję. Włamywaczka została przewieziona do komisariatu w celu przesłuchania.

Kobieta jest osobą bezdomną bez stałego miejsca pobytu. Decyzją Prokuratury usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem i została objęta dozorem policyjnym.


Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
TDP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl