Aktualności
Niedziela, 3 sierpnia 2014 13:27

Władze Zakopanego zapowiadają walkę z nielegalną fiakierką

ZAKOPANE. - Plagą są okazjonalne, weekendowe fiakierki. Nagle z okolic przyjeżdża dwukrotnie więcej fiakrów, bo jest szczyt sezonu. Oni nie są zarejestrowani i z tym staramy się dzisiaj walczyć - mówi Janusz Majcher.
Maciej Wojak podczas sesji zgłosił problem czystości w mieście. - Chodzi o odchody końskie. Zobaczcie jak wygląda Zakopane po przejeździe koni. Od lat ten problem nie jest rozwiązany, a inne miasta sobie poradziły - mówił radny.

- Rozmawiamy z fiakrami na ten temat. Tam, gdzie są postoje organizujemy to i czystość jest osiągnięta, a na ulicach miasta - to inna sprawa. Ale w obronie fiakrów chcę powiedzieć, że niestety plagą jest okazjonalne korzystanie z fiakierki. Takie weekendowe fiakierki. Nagle z okolic przyjeżdża dwukrotnie więcej fiakrów, bo jest szczyt sezonu. Oni nie są zarejestrowani i z tym staramy się dzisiaj walczyć. Wprowadziliśmy tabliczki i fiakier nieoznakowany to jest fiakier nielegalnie pracujący na terenie miasta. Policja i Straż Miejska są poinformowane, by z tym zjawiskiem walczyć. Mam nadzieję, że w krótkim czasie ulice miasta nie będą zanieczyszczane odchodami końskimi - deklarował burmistrz.

s/ zdj. Alicja Gąsior
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl