Aktualności
Piątek, 7 sierpnia 2015 15:07

Wkrótce - w Krynicy-Zdroju 49. Festiwal im. Jana Kiepury

Ponad 350 artystów z całej Polski, w tym znani i lubiani soliści śpiewacy, cztery orkiestry, chór, zespoły baletowe, weźmie udział w rozpoczynającym się 8 sierpnia w Krynicy-Zdroju 49. Festiwalu im. Jana Kiepury.
Sobotni Koncert inauguracyjny to mocne otwarcie pełne najwspanialszych przebojów operowych i operetkowych. Tradycyjnie festiwal otworzy zespół gospodarzy czyli Krynicka Orkiestra Zdrojowa pod dyrekcją Mieczysława Smydy. Warto przypomnieć, że to właśnie ta orkiestra założona przez Adama Wrońskiego należy do najstarszych w Polsce i w tym roku obchodzi swoje 140-lecie. W partiach solowych usłyszymy czworo doskonałych śpiewaków, podziwianych nie tylko w Polsce, takich jak: Iwona Socha, Ewa Vesin, Stanisław Kufluk, Tomasz Kuk. Wieczór poprowadzą Olimpia Górska i Bogusław Nowak.

Program wieczoru został tak ułożony by pokazać piękno śpiewu zarówno operowego jak i operetkowego. Usłyszymy więc bardzo znane i lubiane arie takie jak m.in.: „Nessun dorma” Pucciniego z opery „Turandot”, przepiękny wręcz zmysłowy „Summertime” Gershwina z opery „Porgy and Bess” czy bardzo wzruszające wyznanie miłości „Ja was liubliu” z „Damy pikowej” Czajkowskiego. Miłośnicy lżejszej nuty na pewno będą zadowoleni z doboru przebojów operetkowych. W programie wieczoru znajdą się bowiem hity tego gatunku m.in.: słynne duety: „Tłumy fraków” z „Księżniczki czardasza” Kálmána, „Usta milczą” z „Wesołej wdówki” Lehára czy także duety z „Upiora w operze” Webbera i z operetki „Wiktoria i jej huzar” Abrahama. Nie zabraknie także znanych utworów instrumentalnych: polek, walców, w tym słynnego „Kaiser Walzer” Johanna Straussa.

źródło: Biuro prasowe 49. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl