Golemo
Aktualności
Piątek, 7 października 2016 12:22

Wizyta Rzecznika Praw Obywatelskich w Małopolsce

Od 12 do 14 października rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar będzie spotykał się z mieszkańcami województwa małopolskiego. Odwiedzi: Kraków, Nowy Sącz, Gorlice i Tarnów. Podczas tej wizyty chciałby porozmawiać o najważniejszych problemach dostrzeganych przez mieszkańców i organizacje społeczne.
Te wizyty przekładają się na konkretne działania na rzecz obywateli – dzięki nim RPO może nie tylko analizować poszczególne problemy pod względem prawnym, ale też starać się pomóc w ich rozwiązywaniu. Może m.in. zwracać uwagę władzom publicznym i wpływać na zmianę prawa.

Informacje o spotkaniach regionalnych i o ich efektach można znaleźć na stronie:
https://www.rpo.gov.pl/pl/sprawa/spotkania-regionalne-rpo

Szczegółowy program konsultacji Rzecznika Praw Obywatelskich
12 października 2016 r.

Kraków Sala w Centrum Obywatelskim, Stadion Miejski im. H. Reymana; ul. Reymonta 20
10.00 – 12.00 Rozmowa z Rzecznikiem Praw Obywatelskich o prawach obywatela w praktyce – ich respektowaniu, problemach z realizacją, praktykach dyskryminacyjnych.
13 października 2016 r.

Nowy Sącz Sala Obrad w Starostwie Powiatowym; ul. Jagiellońska 33
15.00 – 17.00 Rozmowa z Rzecznikiem Praw Obywatelskich o prawach obywatela w praktyce – ich respektowaniu, problemach z realizacją, praktykach dyskryminacyjnych.
14 października 2016 r.

Gorlice Sala w Gorlickim Centrum Kultury; ul. Michalusa 4
9.00 – 11.00 Rozmowa z Rzecznikiem Praw Obywatelskich o prawach obywatela w praktyce – ich respektowaniu, problemach z realizacją, praktykach dyskryminacyjnych.

Tarnów Sala konferencyjna nr 11 w Starostwie Powiatowym; ul. Narutowicza 38

13.00 – 15.00 Rozmowa z Rzecznikiem Praw Obywatelskich o prawach obywatela w praktyce – ich respektowaniu, problemach z realizacją, praktykach dyskryminacyjnych.

opr.s/

źródło: RPO

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl