Aktualności
Wtorek, 26 lutego 2019 19:27

Wiktor Łukaszczyk odchodzi ze stanowiska wiceburmistrza Zakopanego

ZAKOPANE. Wiktor Łukaszczyk z końcem kwietnia odchodzi ze stanowiska wiceburmistrza. - Ta decyzja nie wynika z żadnych nieporozumień między nami. Pracowało się nam bardzo dobrze. Przez te 4 lata nigdy się nie pokłóciliśmy tak, żebyśmy mieli do siebie pretensje. Mówię to, żeby sprawa była jasna - podkreśla burmistrz Leszek Dorula.
Obaj burmistrzowie poinformowali o tych zmianach na antenie Radia Alex.

- Burmistrzowanie to nie tylko satysfakcja, ale i poświęcenie życia prywatnego i rodzinnego. Zdarza się, że w rodzinie jest bardziej ktoś potrzebny, niż na stanowisku. I tak jest w tym przypadku. Rodzina go potrzebuje. Tego, by poświęcił jej więcej czasu - komentuje burmistrz. Jak dodaje, jego zastępca odejdzie z pracy w Urzędzie z końcem kwietnia.

O decyzji swojego zastępcy Leszek Dorula wiedział od kilku miesięcy.

- Rozmawialiśmy już o tym we wrześniu - potwierdza Wiktor Łukaszczyk. - Pan burmistrz mi zaufał i nadal pracowaliśmy i przygotowaliśmy inwestycje w taki sposób, żeby mogły być one zrealizowane - dodaje.

Dopytywany o powody swojej decyzji, potwierdza słowa burmistrza, że jest to podyktowane obowiązkami rodzinnymi. - Zwiększyły się obciążenia ze strony rodziny, ale będę przecież na miejscu, więc deklaruję pełną współpracę. Myślę, że jeszcze się dla miasta przydam - mówi Łukaszczyk.

- Czuję się po tym etapie mojego życia, po tych ponad 4 latach - spełniony. Udało się nam bardzo dużo zrobić i czas więc na zmiany - podsumowuje Wiktor Łukaszczyk.

Jak mówi burmistrz Dorula - "decyzja o tym kto będzie nowym wiceburmistrzem zostanie ogłoszona w odpowiednim momencie".

Radio Alex, s/ zdj. Regina Korczak Watycha
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl