Aktualności
Środa, 28 sierpnia 2019 07:39

Wielkie święto muzyki Nowej EuropyOrganizatorzy Festiwalu Pannonica zapowiadają rekordową edycję. Podczas głównych koncertów wieczoru szacowana średnia frekwencja wyniesie od 6,5 do 7,5 tysiąca osób. Oznacza to, że przez trzy dni od czwartku do soboty w festiwalowych koncertach weźmie udział ponad 20 tysięcy widzów.

Rozwój festiwalu jest możliwy m.in. dzięki powiększeniu areału wioski festiwalowej i przeniesieniu sceny w nowe miejsce, co miało miejsce w ubiegłym roku.
 Główne gwiazdy tegorocznej edycji to Goran Bregović, ktory wystąpi na scenie "w krzakach nad Popradem" ze swoją słynną Orkiestrą Weselno-Pogrzebową.

Ale jeszcze przynajmniej trzy inne zespoły zasługują, by bez krzty przesady nazywać je "legendarnymi". Są to: słynna macedońska orkiestra dęta Kočani Orkestar, koncertujący na całym świecie żeński chór Bulgarian Voices Angelite i serbski wirtuoz fletów i fruli Maestro Bora Dugić. 


Od samego początku większość festiwalowiczów to przyjezdni. Przybywają na Festiwal Pannonica już nie tylko z całej Polski, ale i kilkudziesięciu krajów świata.
 W tym roku organizatorzy poczynili ukłon w kierunku mieszkańców naszego regionu. Niczym nie zakłócone powroty po nocnych koncertach do domów zapewnią specjalne pociągi kursujące miedzy Nowym Sączem a Piwniczną. Bezpłatne pociągi pojadą codziennie z Barcic do Piwnicznej o godz. 23:54, a z Barcic do Nowego Sącza o godz. 0:36. Organizatorzy apelują o korzystanie w pierwszej kolejności z ekologicznych środków transportu - transportu zbiorowego, oraz z ... rowerów. Od ubiegłego roku Barcice z Nowym Sączem łączy wygodna ścieżka rowerowa będąca odcinkiem trasy Euro Velo 11. 
Wiosną 2019 roku opiniotwórczy w branży muzycznej brytyjski "Songlines Magazine" zaliczył podsądecki Pannonica Festival do najlepszych festiwali prezentujących muzykę ethno i "world music" na świecie. 


Więcej informacji na temat programu festiwalu w dziale Co Gdzie Kiedy

mat. prasowy
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl