Aktualności
Piątek, 19 maja 2017 11:25

Wielkie sadzenie drzew w Gminie Czorsztyn

Na wzgórzach sołectwa Kluszkowce, tuż nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego wyrośnie ponad 35 tys. nowych drzew. Na tzw. Pustej Górze, na powierzchni obejmującej 5,5 ha firma Gardena Sp. z o.o. z Nowego Sącza wraz z pracownikami Zakładu Gospodarki Komunalnej w Maniowach zasadziła ponad 31 tys. sadzonek sosny, modrzewia, brzozy oraz świerka.
To jednak nie koniec akcji sadzenia drzew. Jesienią, posadzonych zostanie następnych 4 500 tys. sadzonek.

Bez drzew nie ma tlenu, dlatego też Gmina Czorsztyn postanowiła przyłączyć się do akcji mającej na celu neutralizację dwutlenku węgla. W tym celu samorząd nawiązał współpracę z Fundacją Aeris Futuro, która prowadzi statutową działalność ekologiczną, w szczególności realizuje program CZAS NA LAS wpisujący się w ogólnoświatową strategię przeciwdziałania zmianom klimatu i zwiększania lesistości oraz prowadzeniu działań informacyjnych i edukacyjnych na temat roli drzew dla środowiska i problemu zmian klimatu, a także promowaniu odpowiedzialnego biznesu.

Akcja sadzenia nowych drzew jest możliwa dzięki dofinansowaniu, jakie Fundacja wraz z samorządem w roli partnera pozyskała w ramach kolejnej edycji sadzenia drzew z Fundacją Yves Rocher. Wysokość pozyskanego dofinansowania to ponad 55 tys. zł. Całość zadania zrealizowana zostanie rudnia br.

opr. Aneta MarkusReklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl