Aktualności
Czwartek, 4 kwietnia 2019 14:00

Wielki Charytatywny Wiosenny Kiermasz Rękodzieła Artystycznego

Wielki Charytatywny Wiosenny Kiermasz Rękodzieła Artystycznego jest imprezą, która posiada już swoją tradycję. Odbędzie się w Oświęcimskim Centrum Kultury przed świętami wielkanocnymi.
Dochód zebrany podczas imprezy zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację trzyletniego Dominika Ropka z Oświęcimia, podopiecznego fundacji, który cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i skrajne wcześniactwo. Ma zaburzenia wchłaniania i żywienia.

Miał się urodzić 28 sierpnia 2016 roku. Tymczasem przyszedł na świat… 5 maja, prawie cztery miesiące wcześniej. Rodzice jeszcze tydzień wcześniej byli na badaniach prenatalnych i wszystko było w porządku.

Urodził się poprzez cesarskie cięcie ratujące życie. Ważył 520 gramów i mierzył zaledwie 28 centymetrów. W pierwszych dobach życia waga noworodka spadła do 501 g, a później nawet poniżej pół kilograma.

W skali Appgar, oceniającej dziecko w pierwszej, trzeciej, piątej i dziesiątej minucie życia Dominik otrzymał kolejno dwa, trzy, cztery i cztery punkty. Jego szanse na przeżycie były minimalne. Domiś ma wielką wolę życia, dlatego warto przyjść na kiermasz, kupić piękne ozdoby i wesprzeć Dominikę i Daniela w leczeniu dzieciątka.

Kiermasz będzie trwał w godzinach 9.30-17.30 na dolnym holu OCK, podczas którego będzie można zakupić przedmioty rękodzieła artystycznego.

Watro też wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących kiermaszowi, będzie teatrzyk dla dzieci, rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci i warsztaty plastyczne. Tradycyjnie już od wielu lat dzieci mają możliwość przebrania się w stroje postaci bajkowych i skorzystać z wielu innych atrakcji.


Wszelkie informacje na temat kiermaszu śledzić można na poświęconej wydarzeniu stronie na facebook.com


mat. prasowe
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl