Golemo
Aktualności
Wtorek, 8 stycznia 2019 22:25

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Krakowie po raz 27

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie zagra mocno w naszym mieście. Koncerty, nauka pierwszej pomocy, orkiestrowy sklepik, akcja krwiodawstwa oraz rejestracja dawców szpiku i Bieg Wielkich Serc – to tylko część atrakcji 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie. 13 stycznia od wczesnych godzin porannych będziemy mogli bawić się pod sceną ustawioną na Rynku Głównym. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
Dodatkowo na krakowskich aukcjach w tym roku będzie można wylicytować m.in. kolację z europosłanką Różą Thun, udział w warsztatach balfolku, czyli prostych tradycyjnych i ludowych tańcach z całej Europy, duże zdjęcie z WOŚP-ową dedykacją kompozytora muzyki m.in. do filmów Marvela Briana Tylera, a także cudowną lampę zrobioną z tykwy specjalnie z okazji 27. finału. Dodatkowo po raz kolejny zagra Galeria Andrzeja Mleczki, od której obraz w zeszłym roku był najwyżej wylicytowaną krakowską aukcją - został sprzedany za ponad 60 tysięcy złotych.

W jednej z aukcji będzie można poczuć się jak motorniczy i wylicytować przejażdżkę w pierwszym polskim symulatorze tramwaju. Mamy także gratkę dla miłośników LEGO – na jednej z aukcji znajdziecie krakowski, niedostępny w sprzedaży zestaw klocków - stację rowerów Wavelo, w komplecie stacja, trzy rowery, serwisant i samochód serwisu. Dla miłośników sportu i wiernych kibiców Agnieszka Radwańska przekazała w tym roku rakietę, której używała podczas meczów. A dla tych, którzy pasjonują się sportowymi autami, mamy coś naprawdę oryginalnego - dwudniowy wynajem Maserati Ghibli w pełnym bakiem paliwa.

Jak co roku na Rynku Głównym przygotowano wiele atrakcji: nauka pierwszej pomocy, orkiestrowy sklepik, akcja krwiodawstwa oraz rejestracja dawców szpiku. Za symboliczny datek do puszki będzie można się przejechać zabytkowymi samochodami.

Do akcji przyłączyło się również Nowohuckie Centrum Kultury, które zaprasza do swojego sztabu. Tradycyjnie odbędzie się również kiermasz, podczas którego harcerze, nowohuckie szkoły oraz osoby prywatne mogą organizować swoje stoiska, z których całkowity dochód zostaje przekazany na rzecz WOŚP. To właśnie tam w zamian za finansowe wsparcie można zdobyć unikalne przedmioty z kolekcji sponsorów i darczyńców, pyszne ciasta oraz samodzielnie przygotowane przez uczniów i harcerzy przedmioty. Główną atrakcją będzie koncert z udziałem grup i zespołów artystycznych. Wstęp na koncert - datek do puszki.

Niezwykłą inicjatywę przygotowali również krakowscy przewodnicy, którzy jednoczą siły, by bez focha wesprzeć cel 27. finału WOŚP! Przygotowali oni zestaw kilku bardzo interesujących wycieczek po Krakowie. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie - czy to rodowity Krakus, czy też gość z innej części naszego kraju. Będzie można zwiedzić m.in. Podziemia Rynku Głównego.

Podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie nie zabraknie imprez dla osób w każdym wieku. Aktualizowana na bieżąco lista wydarzeń jest dostępna na stronie internetowej: orkiestra.gk.pl w zakładce: „Finał w Krakowie”.

źródło: Tomasz Cichocki i materiały prasowe organizatorów

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Toyota Yaris
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl