Aktualności
Czwartek, 13 września 2018 08:45

Wieliczka doczekała się gminnego żłobka

To dobra wiadomość dla świeżo upieczonych i przyszłych rodziców z miasta soli.

Nowa placówka dla dzieci do lat 3 będzie mieć swoją siedzibę przy ul. Willowej 7 w Wieliczce. Znajdzie się tam miejsce dla 70 dzieci. To efekt zakupu

- Zależy nam, aby jak najszybciej uruchomić działania opiekuńcze w nowej placówce, a przy odpowiednio dobranym zespole osobowym miejsce to stanie się wyjątkową przestrzenią dla naszych najmłodszych mieszkańców – powiedział Artur Kozioł, burmistrz Wieliczki.

Jak podali wieliccy urzędnicy, uruchomienie placówki nastąpi w październiku 2018 r. Wysokość opłaty za pobyt dziecka w żłobku wyniesie 200 złotych w skali miesiąca (do 10 godzin pobytu), każda rozpoczęta godzina powyżej 10 godzin wyniesie 20 złotych a dzienna stawka żywieniowa maksymalnie 8 złotych.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji dzieci do wielickiego żłobka będą udostępnianie na bieżąco na stronie ratusza oraz na Facebooku.

Warto dodać, że w Wieliczce od stycznia 2019 r. ruszają dopłaty dla niepublicznych żłobków i klubów dziecięcych z terenu naszego miasta w kwocie 150 złotych na dziecko w skali miesiąca.

- Aktualnie przyjmowane są wnioski podmiotów w tej sprawie – informuje Dominika Chylińska, dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieliczce.


Opr. eł/UM Wieliczki
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl