Aktualności
Środa, 25 kwietnia 2018 17:51

Wieliccy nożownicy w rękach stróżów prawa

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w Wieliczce zaatakowali przypadkowego przechodnia.

Do zdarzenia doszło rankiem. Około godziny 7:00 w rejonie przystanku autobusowego w Wieliczce przy ulicy Piłsudskiego dwóch mężczyzn trzymając w ręce noże podeszło do siedzącego na ławce mężczyzny. Zaczęli mu grozić.

- W pewnym momencie znajdujący się nieopodal świadek całego zajścia, 52 – letni mieszkaniec gminy Wieliczka, podszedł do mężczyzn próbując go obronić – relacjonuje asp. Magdalena Chwastek, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce. - Wówczas cała agresja została skierowana w jego stronę.

Mężczyzna został przewrócony na chodnik a sprawcy próbowali zadawać mu ciosy nożami.

- Na szczęście dzięki zdecydowanej postawie, mężczyzna bronił się sprawnie przed uderzeniami – podaje policjantka. - Napastnicy zrezygnowali z ataku i odjechali autobusem, który akurat wjechał na przystanek. Zaatakowany doznał jedynie skaleczeń i otarć naskórka.

Na miejsce zdarzenia wezwano policję, Patrol wraz z poszkodowanym rozpoczął poszukiwania agresorów. Po chwili namierzono i zatrzymano sprawców, którymi okazali się być 19- letni mieszkaniec gminy Wieliczka oraz 17-letni mieszkaniec Krakowa.

- Zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty udziału w pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia – informuje przedstawicielka wielickich stróżów prawa. - Wobec 19-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, natomiast wobec 17- latka dozór policyjny.

Grozi im do 8 lat więzienia.

e/fot.policja.pl
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl