Golemo
Aktualności
Poniedziałek, 10 lipca 2017 14:02

Wieczór dla Kiepury w międzynarodowym gronie

Najlepsi wokaliści z Korei i Japonii, wybitny dyrygent włoskiego pochodzenia oraz znane polskie zespoły. W poniedziałek, 14 sierpnia, o godz. 20, na scenie Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju, nie zabraknie wspaniałej muzyki w znakomitym, międzynarodowym wykonaniu.
Jan Kiepura, okrzyknięty najlepszym śpiewakiem świata i królem tenorów, był uwielbiany przez publiczność na całej ziemi. Kochali go wszyscy: Polacy, Czesi, Niemcy, Francuzi, Anglicy, Amerykanie, a nawet Brazylijczycy. Był ulubieńcem szerokiej publiczności, która szanowała go nie tylko za piękny głos i ciężką pracę, ale także za skromność. Artysta był pierwszym polskim śpiewakiem, który osiągnął tak spektakularną karierę. Tegoroczna, 51. edycja Festiwalu, aby uczcić fenomen Jana Kiepury, przybierze międzynarodowy charakter.

Graziella Morino (Japonia) – sopran, JaeEun Paik – (Korea) – mezzosopran, ByuongKil Yoon – (Korea) – tenor, DongWon Kim – (Korea) – tenor i Paul Kong – (Korea) – baryton, oto artyści, którzy w przeddzień rocznicy śmierci patrona Festiwalu, śpiewem uhonorują pamięć o nim. A zaprezentują się podczas koncertu „Świat w hołdzie Janowi Kiepurze” w bardzo zróżnicowanym repertuarze. Zabrzmią najbardziej znane arie z popularnych oper i operetek, przede wszystkim te, które wykonywał sam Jan Kiepura. Będzie można usłyszeć utwory m.in. z „Cyrulika Sewilskiego” G. Rossiniego, „Wesela Figara” W. A. Mozarta, „Opowieści Hoffmana” J. Offenbacha czy „Wesołej wdówki” F. Lehara, obok których pojawią się koreańskie pieśni. Nie zabraknie trudnych technicznie perełek muzyki operowej, a także momentów melancholijnych i lirycznych. Soliści wystąpią w towarzystwie znanych polskich zespołów: Chóru Polskiego Radia i Sinfonietty Cracovii. Koncert poprowadzi Aurelio Canonici, włoski dyrygent od lat związany z najlepszymi zespołami na świecie i w Polsce. Całość dopełnią słowa prowadzących: Yeyoung Sohn z Korei oraz Jerzego Snakowskiego.

Szczegóły programu Festiwalu: www.51.festiwalkiepury.pl oraz w dziale Co gdzie Kiedy MalopolskaOnline.pl


Natalia Magdziarz
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl