Aktualności
Niedziela, 10 grudnia 2017 19:03

Wichura na Podhalu i w Tatrach (film)

Połamane drzewa, zerwany dach, zamknięte drogi - pierwsze podsumowania skutków silnego wiatru w Zakopanem i Kościelisku.
Górna, południowa część Zakopanego jest zamknięta dla ruchu kołowego. W rejonie Cyhrli i Olczy wiatr łamie drzewa "jak zapałki". Policja zamknęła drogę Oswalda Balzera, prowadzącą na Jaszczurówkę i Cyhrlę, gdzie wieje najmocniej.

Trudna sytuacja jest także w Kościelisku. W okolicach Gronika, na drodze wjazdowej do Zakopanego, strażacy usuwają powalone drzewa. Wiatr zerwał również dach jednego z budynków jednorodzinnych. Trzy osoby zostały ewakuowane. Część miejscowości pozbawiona jest prądu.

Strażacy nie mogą podjąć interwencji z powodu wiatru i zamieci śnieżnej. Służby ratunkowe apelują do mieszkańców, by nie wychodzili z domów.

Dziś po południu wstrzymano kolejkę krzesełkową w Kotle Gąsienicowy i ruch w Kotle Goryczkowym. Kolej linowa zwiozła ostatnich turystów z Kasprowego Wierchu około godziny 15.00.Widoczność w górach znacznie się pogorszyła. W Tatrach ogłoszono trzeci, w pięciostopniowej rosnącej skali topień zagrożenia lawinowego.

s/ zdj. P. Korczak

źródło: podhale24

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl