Aktualności
Wtorek, 27 maja 2014 20:29

Wicedyrektor zakopiańskiego szpitala zatrzymany pod zarzutem korupcji

Na polecenie Wydziału V Prokuratury Okręgowej w Krakowie funkcjonariusze zatrzymali pod zarzutem korupcji Mariana P., zastępcę dyrektora Szpitala Powiatowego w Zakopanem, będącego jednocześnie ordynatorem Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.
- Zatrzymanemu w dniu wczorajszym Marianowi P. przedstawiono zarzuty o charakterze korupcyjnym art. 228§3 kk (zagrożenie do 10 lat pozbawienia wolności). W trakcie przesłuchania nie przyznał się i składał wyjaśnienia. Po przesłuchaniu przez prokuratora zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe w kwocie 100 tys. zł i zakaz opuszczania kraju, zawieszenie w pełnionych czynnościach służbowych Zastępcy Dyrektora Szpitala i Ordynatora Oddziału. Z uwagi na etap postępowania nie podajemy bliższych informacji dotyczących wyjaśnień podejrzanych - informuje Janusz Hnatko, rzecznik krakowskiej Prokuratury Okręgowej.

Zatrzymany został również Leszek K., były funkcjonariusz Komendy Głównej Policji w Warszawie. - Leszkowi K. przedstawiono zarzut przekroczenia uprawnień i naruszenia tajemnicy służbowej w celu osiągnięcia korzyści osobistej art. 231§2 kk (zagrożenie do 10 lat pozbawienia wolności). W trakcie przesłuchania nie przyznał się do winy i składał wyjaśnienia. Po przesłuchaniu przez prokuratora zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe w kwocie 15 tys. zł i zakaz opuszczania kraju - informuje prok. Hnatko.

r/

źródło: Podhale24

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl