Aktualności
Środa, 25 lutego 2015 17:21

Węzeł Wierzchosławice. Prezydent Tarnowa: "Zrobię wszystko aby ta inwestycja powstała"

Przygotowanie koncepcji połączenia węzła autostradowego w Wierzchosławicach z SAG w Tarnowie było tematem spotkania samorządowców w Tarnowie.
W spotkaniu zorganizowanych z inicjatywy wicemarszałka Stanisława Sorysa udział wzięli: prezydent Tarnowa Roman Ciepiela. starosta tarnowski Roman Łucarz, wójt Wierzchosławic Zbigniew Drąg oraz przedstawiciele miasta, powiatu, gminy, Zarządu Dróg Wojewódzkich i projektanta.

W 2012 roku Województwo Małopolskie, Powiat Tarnowski, Miasto Tarnów oraz Gmina Wierzchosławice zawarły porozumienie w sprawie wspólnego przygotowania zadania, jakim jest budowa połączenia węzła autostrady A4 w Wierzchosławicach ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie. Inwestorem zadania objętego porozumieniem jest powiat.

- Należy wyjaśnić trzy kwestie: informowanie opinii publicznej o przygotowaniu inwestycji, decyzję środowiskową i kwestie formalno- prawne. Musimy szybko i sprawnie przeprowadzić jeden z najważniejszych projektów rozwojowych miasta i regionu – zaznaczył podczas spotkania wicemarszałek Stanisław Sorys. Zaapelował również o zaprzestanie tworzenia złego klimatu wokół tej inwestycji. Przypomniał, że w Regionalnym Programie Operacyjnym zapisana jest kwota 120 mln zł na budowę obwodnic – również obwodnicy Tuchowa i Wierzchosławic. Przygotowane inwestycje z pewnością będą realizowane w najbliższych latach.

- Czuję się autorem tej koncepcji i zrobię wszystko aby ta inwestycja powstała – zadeklarował podczas spotkania prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Dyskusja samorządowców dotyczyła przed wszystkim problemów przy realizacji zadania, wyboru wariantu oraz najpilniejszych zadań do wykonania w ramach projektu. Podczas spotkania zdecydowano o wyborze wariantu tzw. fioletowego. Zakłada on przebieg drogi i mostu na Dunajcu na południe od istniejącego mostu, w ciągu drogi powiatowej. Wartość szacunkowa tego wariantu - według projektanta - to ok 116 mln zł. Szczegóły określi koncepcja, która po uzyskaniu decyzji środowiskowej stanie się podstawą formalnego przygotowania inwestycji. Inwestorem II etapu realizacji zadania będzie Zarząd Dróg Wojewódzkich.

źródło: Agenda UMWM w Tarnowie/abag, Biuro prasowe/mprz

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl