Aktualności
Piątek, 21 grudnia 2018 21:51

Węzeł Tatrzański otwarty

Dziś po południu oddano kierowcom nowo wybudowany Węzeł Tatrzański w Poroninie. Od dziś mieszkańcy i turyści mogą korzystać z wygodnego rozwiązania drogowego, które rozwiązało wieloletni problem korków w rejonie skrzyżowania zakopianki z drogą w kierunku Bukowiny Tatrzańskiej.
W uroczystym otwarciu węzła udział wzięli m.in. wicemarszałek Łukasz Smółka, posłowie Anna Paluch i Edward Siarka, senator Jan Hamerski, starosta tatrzański Piotr Bąk, burmistrza Zakopanego Leszek Dorula i wójt Poronina Anita Żegleń. Po okolicznościowych przemowach wystrzelił szampan przyniesiony przez jedną z mieszkanek, a najważniejszym momentem uroczystości było usunięcie zapór i puszczenie ruchu.

Skrzyżowanie zakopianki z drogą wojewódzką na Bukowinę Tatrzańską zastąpił bezkolizyjny węzeł, a droga wojewódzka została poprowadzona tunelem pod zakopianką i torami kolejowymi. Na udogodnienia mogą liczyć także piesi, dla których wybudowano nowe chodniki, kładkę oraz przejście podziemne. Z kolei w miejscu skrzyżowania zakopianki z drogą powiatową na Ząb powstało rondo. Przebudowywane zostało skrzyżowanie zakopianki z ul. Kasprowicza, a na Białym Dunajcu i Porońcu stanęły nowe mosty.

Inwestorem całego zadania było Województwo Małopolskie. Roboty budowlane finansowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wykonawcą węzła było konsorcjum firm Banimex i Eurovia. Koszt prac to 50,5 mln zł.r/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl