Aktualności
Niedziela, 5 stycznia 2014 12:08

Weź udział w Orszaku Trzech Króli

W poniedziałek 6 stycznia ulicami Krakowa po raz kolejny przejdzie Orszak Trzech Króli. Tak jak w ubiegłym roku Orszak wyruszy równocześnie z trzech punktów miasta – Wawelu, pl. Matejki i ul. Retoryka. Początek godz. 11:00.
Weź udział w Orszaku Trzech Króli.
Z Wawelu wyruszy Orszak czerwony (europejski), któremu będzie przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz. Z pl. Matejki – Orszak niebieski (afrykański), a z ul. Retoryka (przy pomniku Józefa Piłsudskiego) orszak zielony (azjatycki).

Królowie, symbolizujący trzy kontynenty, podążą do Stajenki w asyście swoich dworów – kilkuset małych rycerzy i dwórek, których role odtwarzać będą uczniowie krakowskich szkół. Straż orszaku będą stanowić ojcowie dzieci w przebraniach pasterzy. Natomiast w kolędowaniu pomogą zespoły muzyczne. Po drodze pielgrzymi zobaczą sceny jasełkowe: dwór króla Heroda oraz walkę aniołów z diabłami. Wszyscy spotkają się na Rynku Głównym przed sceną Targów Bożonarodzeniowych (ok. godz. 12:15), na której – w stajence znajdą Świętą Rodzinę. Tam oddadzą pokłon nowonarodzonemu Dziecięciu. Na zakończenie odbędzie się wspólne kolędowanie.

Orszak ma również wymiar charytatywny – na jego trasie oraz podczas kolędowania wolontariusze z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia" zbierać będą datki na stypendia dla uzdolnionych dzieci z ubogich rodzin, natomiast Dzieło Pomocy św. Ojca Pio na rzecz najuboższych – osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością. Po wspólnym kolędowaniu organizatorzy zapraszają do krakowskich kawiarni na Cappuccino dla Afryki. Kto wypije cappuccino w lokalu oznaczonym plakatem akcji, pomaga misjonarzom – dochód ze sprzedaży kawy zostanie przekazany na dożywianie ubogich dzieci w Republice Centralnej Afryki.

Organizatorem wydarzenia w Krakowie jest Fundacja Kacpra, Melchiora i Baltazara.

opr.s/

źródło: mat. prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl