Aktualności
Niedziela, 10 sierpnia 2014 10:17

Wesele góralskie w ramach Pyzówka Folk Festiwal (zdjęcia)

"Pyzówka Folk Festiwal" to cztery dni warsztatów tańca, śpiewu i muzyki góralskiej, które w tym roku po raz trzeci zorganizowało Stowarzyszenie "Czas na Pyzówkę". Tematem tegorocznych zajęć było wesele góralskie.
Dla uczestników zostało zatrudnionych dziewięciu instruktorów: Anna Jakubiec, Anna Mrowca, Maria Frączysta, Tadeusz Stasik, Daniel Szewczyk, Adam Solarczyk, Grzegorz Szwab oraz Marek Orawiec. W czasie warsztatów uczestnicy przygotowywali się do odegrania tradycyjnego wesela góralskiego, które odbyło się ostatniego dnia, podczas finału Festiwalu.

Wydarzenie przyciągnęło ogromną ilość mieszkańców oraz gości. Wesele rozpoczęło się błogosławieństwem oraz wyprowadzeniem Młodych z domu wiejskiego, następnie orszak weselny udał się w do kaplicy znajdującej się w centrum wioski, a później w kierunku remizy strażackiej, gdzie na dużej scenie plenerowej zostały odegrane obrzędy weselne, a wieczorem wystąpił zespół Siklawa. Dzień zakończono wspólną potańcówką przy zespole Eden.

- Cały czas, z różnych stron słyszymy bardzo pozytywne opinie o tegorocznej edycji. Parę razy zdarzyło się, że wzruszeni, a zarazem rozbawieni uczestnicy wydarzenia podchodzili z gratulacjami pomysłu i wykonania wesela. Mieszkańcy są bardzo zadowoleni z Festiwalu, a to nas cieszy najbardziej - mówi Alicja Cudzich, koordynator projektu.

Pyzówka Folk Festiwal był zorganizowany w ramach projektu "Tradycja wesela góralskiego w kulturze podhalańskiej" dofinansowanego z Ministerstwa Spraw i Polityki Społecznej oraz z budżetu Gminy Nowy Targ."

mat. pras., s/ zdj. Michał Adamowski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl