WSB
Aktualności
Wtorek, 25 kwietnia 2017 12:25

Weekend majowy w Krakowie - będą utrudnienia w ruchu

Na długi weekend majowy zaplanowano remonty al. Słowackiego, ulic Dietla i Conrada oraz torowiska na skrzyżowaniu Wielickiej i Nowosądeckiej.
Aleja Słowackiego
Robotnicy zaczną w piątek (28 kwietnia) ok. godz. 20. Prace dotyczą nawierzchni al. Słowackiego w rejonie połączenia z al. 29 Listopada, na odcinku prowadzącym na wiadukt w kierunku centrum. Prace potrwają do 2 maja, a remontowany odcinek zostanie dopuszczony do ruchu zaraz po wyschnięciu masy bitumicznej. Prace rozpocznie frezowanie nawierzchni naprzemiennie, połówkami jezdni, przy utrzymaniu ruchu. Następnego dnia (sobota, 29 kwietnia) będzie wykonywana nawierzchnia bitumiczna i ruch kołowy będzie odbywał się na drugiej połówce jezdni.

Ulica Dietla

Od piątku (28 kwietnia, godz. 20) do niedzieli (30 kwietnia, godz. 5 rano) przebudowywany będzie chodnik i wymieniana nawierzchnia. Prace prowadzone będą na odcinku od ul. Sukienniczej do bulwarów Wisły. Tylko jeden pas ruchu będzie dostępny dla aut. Prace rozpoczną się od frezowania nawierzchni, a następnie zostaną położone dwie warstwy masy bitumicznej. W niedzielę rano wyremontowany pas jezdni zostanie przywrócony do ruchu.

Ulica Conrada

W piątek (28 kwietnia, ok. godz. 20) rozpocznie się też remont ul. Conrada, na fragmencie pomiędzy ul. Weissa, a zjazdem do stacji benzynowej (jezdnia w stronę ronda Ofiar Katynia).

Wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni północnej, pomiędzy wiaduktem nad torami kolejowymi a zjazdem na stację kolejową. W związku z tym ruch aut zostanie przeniesiony na jezdnię południową i będzie się odbywał jednym pasem w każdym z kierunków. Prace potrwają do środy 3 maja.

Mimo, że główne prace rozpoczną się w piątek, to już w nocy z wtorku na środę i ze środy na czwartek (25/26 kwietnia i 26/27 kwietnia) odbywać się będą prace przygotowawcze. Wtedy obie jezdnie zostaną zwężone do jednego pasa ruchu.

Wymiana łącznicy

Od 29 kwietnia do 2 maja (sobota-wtorek) w związku z wymianą zwrotnicy na skrzyżowaniu Wielicka/Nowosądecka, nastąpi wstrzymanie ruchu tramwajowego na odcinku od węzła ul. Wielicka/estakada do pętli Nowy Bieżanów i Kurdwanów.

opr. ab

źródło: krakow.naszemiasto.pl

WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl