Golemo
Aktualności
Piątek, 8 listopada 2013 18:56

Ważą się losy zakazu palenia węglem

Radni sejmiku mają podjąć decyzję o zakazie stosowania węgla, drewna i ciężkich olejów opałowych. Wielu ma wątpliwości, czy projekt uchwały zarządu województwa ma szanse na akceptację większości z nich.
W projekcie uchwały czytamy "w celu zapobieżenia negatywnemu oddziaływaniu na środowisko i zabytki, w granicach administracyjnych gminy Miejskiej Kraków dopuszcza się wyłącznie następujące rodzaje paliw do stosowania w celu ogrzewania lokali lub budynków, przygotowania ciepłej wody oraz w kominkach: gaz ziemny i pozostałe węglowodory gazowe przeznaczone do celów opałowych, olej opałowy i olej napędowy przeznaczony do celów opałowych, z wyłączeniem ciężkiego oleju opałowego".

Jak wyjaśnia gazeta.pl - oznacza to, że z użytku mają zostać wyłączone paliwa stałe: węgiel i drewno oraz ciężkie oleje opałowe. Do momentu wejścia w życie będzie ona stosowana dla nowo powstających budynków, a dla opalanych obecnie paliwami stałymi przewiduje okres przejściowy do 2018 roku. Głosowanie nad uchwałą zarządu ma się odbyć 25 listopada.

opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl