Kopalnia
Aktualności
Środa, 13 czerwca 2018 09:28

W weekend wielkie ściganie na Magurze Małastowskiej

W dniach 16-17 czerwca odbędzie się piąty Wyścig Górski Magura Małastowska. Na starcie zamelduje się ponad 60 kierowców wśród których są zarówno ubiegłoroczni mistrzowie Polski, jak i liderzy klasyfikacji po tegorocznej I i II Rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski
Zeszłoroczny wynik zwycięzcy Waldemara Kluzy to 1:45,131 - tylko tyle potrzebował na przejechanie 3610 metrów z 25 zakrętami osiągając średnią prędkość 123,5 km/h! Będzie na co popatrzeć!

Poza Kluzą zobaczymy też drugiego w roku 2017 Dubaja jadącego Mitsubishi Lancer Berg Monster i brązowego medalistę Romana Barana. W grupie najmocniejszych samochodów znajdą się także Michał Ratajczyk (Mitsubishi Lancer) i Andrzej Szepieniec (Mitsubishi Lancer). Atrakcją dla kibiców będą na pewno przejazdy Tomasza Myszkiera, dysponującego Skodą Fabią WRC czy Wojciecha Bełtowskiego, który przywiezie z Krakowa kultowe Audi Quattro.

Swoją obecność zapowiedział dawno nie widziany Mariusz Stec, który tym razem samemu zasiądzie za kierownicą Forda Fiesty ProtoStecmotorsport, zaś miłośników klasyki ucieszy widok pięknego czerwonego Ferrari 355 Challenge.

Najmniejszym samochodem, który zobaczymy na podjeździe pod Magurę Małastowską będzie Fiat 126 p kierowany przez Tomasza Morawca.

W kategorii aut historycznych zgłosiło się 5 zawodników, wśród nich Wicemistrz Polski 2017 Wojciech Koczeski ( Subaru Legacy) i trzeci w zeszłym roku Wojciech Myszkier (VW Golf GTi)

Wszelkie aktualne informacje na temat wyścigu znaleźć można na stronie www.wyscigmagura.pl


oprac. wo, na podstawie materiałów prasowych organizatora, zdjęcie Grzegorz Kozera
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl