Aktualności
Piątek, 26 września 2014 00:36

W sobotę otwarcie estakady pod Gubałówką

ZAKOPANE. - W sobotę o godzinie 11.00 nastąpi uroczyste otwarcie zmodernizowanej drogi powiatowej na ulicy Powstańców Śląskich. Otwarcia dokona marszałek Marek Sowa w obecności starosty tatrzańskiego Andrzeja Gąsienicy-Makowskiego oraz samorządowców gmin wchodzących w skład powiatu - zapowiada w imieniu starostwa Adam Kitkowski.
- Z inicjatywy starostwa w ramach projektu „Przebudowa drogi powiatowej nr 1656K” zmodernizowano po wielu latach odcinek dwóch estakad pod Gubałówką o długości 560 m każda. Całość projektu wyniosła kwotę ok. 16,5 miliona złotych, z czego 14 mln złotych dofinansowano z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Obecnie jedna „nitka” będzie promenadą z widokiem na Tatry i Gubałówkę z możliwością zejścia na zakopiańską starówkę i targ, a druga będzie jezdna do 40 ton. Dzięki takiej kolejnej inwestycji (poprzednia nazywała się Góral-Ski) poprawia się dostępność komunikacyjna atrakcyjnych terenów turystycznych i następuje porządkowanie przestrzeni rekreacyjnej i kulturowej. Jest to ścieżka rozwoju przybliżająca mieszkańców Podhala do marki „Kurort Tatrzański”. Zapraszamy mieszkańców Podhala i Zakopanego oraz turystów na rodzinne spotkanie w sobotnie przedpołudnie. Uroczystość uświetni, m. in. góralskimi „nutami” kapela Obrochtów - zachęca przedstawiciel powiatu.

W ramach otwarcia zorganizowany zostanie bieg na milę (start o godzinie 10.00), potem uroczyste otwarcie estakady, rysowanie na asfalcie (temat prac „Kurort Tatrzański – nasz dom”). Po godzinie 11.00 przewidziano skoki narciarskie (pokazowe) na mobilnej skoczni. Zawody potrwają do godziny 15.00.

- Usytuowanie mobilnej skoczni narciarskiej na estakadzie jest „zapowiedzią” szybko zbliżającego się kolejnego sezonu skoków narciarskich w Zakopanem, jak również przypomnieniem, że w latach 60. ubiegłego wieku na zboczu Gubałówki, na Gładkiem - była naturalna skocznia narciarska - przypomina Adam Kitkowski.

opr.s/ zdj. arch. Powiatu Tatrzańskiego
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl