Aktualności
Czwartek, 7 września 2017 21:30

W sobotę Małopolska skontroluje smak w Chrzanowie

Wyśmienite dania przygotowane na podstawie tradycyjnych receptur, regionalne smakołyki wprost od małopolskich producentów, pokazy kulinarne najlepszych szefów kuchni, konkursy z nagrodami czy kino plenerowe – te i wiele innych atrakcji czeka na wszystkich smakoszy w sobotę, od godziny 12:00 na Placu Tysiąclecia w Chrzanowie.
W tym roku to tęsknota do dawnych smaków stała się inspiracją dla 13. odsłony Małopolskiego Festiwalu Smaku, który odbywa się pod hasłem „Smak Kontrolowany”.

Wydarzenie w Chrzanowie zorganizowane w stylu retro będzie sentymentalną podróżą do czasów PRL-u, czyli niepowtarzalną okazją, by przywołać obrazy i smaki dzieciństwa, a tym nieco młodszym przybliżyć klimat czasów młodości ich rodziców i dziadków.

Już od południa na uczestników festiwalu będzie czekać strefa food trucków ze specjałami regionalnej kuchni, grill serwujący potrawy z lokalnych mięs i wędlin oraz kawiarenka retro w przyczepie campingowej z bogatą ofertą deserów i lemoniad przygotowanych na bazie wód mineralnych z małopolskich źródeł. Smakowite dania według tradycyjnych przepisów przygotują dwaj znani i utalentowani kucharze: Michał Henzel i Rafał Jurkiewicz. Nad całością kulinarnych przygotowań będzie czuwał Jacek Szklarek - ekspert żywieniowy i założyciel polskiego Slow Foodu.

Miłośnicy regionalnych smaków będą mogli zaopatrzyć się w pyszne miody, świeże wędliny, chrupiące pieczywo, świeżo tłoczone soki i wiele innych małopolskich specjałów. Nie zabraknie także atrakcji dla tych bardziej aktywnych, którzy nadmiar swojej energii będę mogli zamienić w pyszny i zdrowy koktajl stworzony przy pomocy blenderbike’a.

O dobrą zabawę i zdrową rywalizację na festiwalu zadba blogerka kulinarna – autorka bloga „Ostra na słodko”, znana z polskiej edycji Master Chefa Sylwia Ładyga. Zaangażują uczestników do wspólnej zabawy, poprowadzą konkursy kulinarne i pokazy gotowania. Każdy, kto odwiedzi festiwal będzie mógł wziąć udział w rodzinnym karaoke oraz quizach z atrakcyjnymi nagrodami.

Dzieci także nie będą się nudzić. W specjalnej strefie zabaw poznają gry, w które bawili się ich rodzice, m.in. zagrają w klasy, w gumę, zakręcą hula-hop, porysują po prawdziwej szkolnej, kredowej tablicy i obejrzą kultowe polskie kreskówki.
Pozytywne emocje i wrażenia będzie można uwiecznić na zdjęciach z fotobudki, a na wszystkich spragnionych chwili wytchnienia i relaksu będą czekać hamaki, leżaki i huśtawki.

Ok. 19.30 zaplanowano specjalny pokaz plenerowy kultowej polskiej komedii Romana Załuskiego pt. „Wyjście awaryjne”.

Kolejne wydarzenia z cyklu Małopolski Festiwal Smaku – Smak Kontrolowany odbędą się:
17 września w Tarnowie
24 września w Krakowie
1 października w Nowym Targu

opr. s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl