Aktualności
Środa, 21 czerwca 2017 09:08

W sierpniu startuje 51 Festiwal im. Jana Kiepury

Ponad 30 wydarzeń, 500 artystów, 9 orkiestr, 3 balety i 2 chóry. Światowej sławy gwiazdy polskie i zagraniczne, artyści z Korei, Włoch i USA, a to wszystko w 8 dni. Tak zapowiada się 51. Festiwal im. Jana Kiepury, który odbędzie się w dniach od 12 do 19 sierpnia w Krynicy-Zdroju.
Już po raz pięćdziesiąty pierwszy, w malowniczej Krynicy, upamiętniony zostanie wielki Polski artysta; Jan Kiepura, światowej sławy śpiewak o wyjątkowym talencie i głosie, który nazywany był królem tenorów. Zakochany w muzyce z wzajemnością, wprowadzał ją do każdej sfery swojego życia.

Występował w największych salach koncertowych świata, w tym w słynnej Metropolitan Opera w Nowym Jorku i na Broadway’u. Zawsze gotowy był jednak śpiewać choćby na ulicy, z okna hotelowego czy dachu taksówki. Jednym słowem śpiewał wszędzie, a muzyka była jego życiem.

Program tegorocznej edycji Festiwalu, bardzo bogaty i różnorodny, nawiązuje do życia muzycznego Kiepury. Nie zabraknie zatem hitów ze znanych oper i operetek w wykonaniu najlepszych polskich artystów sceny operowej jak: Małgorzata Walewska, Katarzyna Oleś-Blacha, Katarzyna Laskowska, Edyta Kulczak, Tomasz Kuk, Leszek Skrla czy Wojciech Śmiłek. Zobaczymy także niezwykłe wydarzenia plenerowe opatrzone nazwą Uśmiechnij się z Kiepurą, w trakcie których znane arie i duety, ale także wspólne muzykowanie na ulicach miasta.

Międzynarodowy charakter kariery Jana Kiepury odzwierciedlony zostanie w występach zagranicznych artystów. W wieczór poprzedzający rocznicę śmierci patrona, 14 sierpnia, hołd Janowi Kiepurze oddadzą najlepsi zagraniczni śpiewacy. A podczas wydarzeń towarzyszących Festiwalowi, wystąpi zespół znany na świecie jako „orkiestra głosów” czyli The Chanticleer, dwunastu wybitnych amerykańskich śpiewaków, których wykonania zachwycają perfekcją melomanów na całym świecie.

Młodzi artyści także mają głos podczas Festiwalu Kiepury, bo w tym roku scena otwiera się również dla nich. Pieczę nad projektem sprawuje prof. Ryszard Karczykowski, znany śpiewak i pedagog, prowadzący liczne kursy mistrzowskie. Wyselekcjonował najbardziej utalentowanych młodych polskich śpiewaków mających już za sobą pierwsze sukcesy zawodowe, którzy zaprezentują się podczas koncertu Kiepura i co dalej.

Szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia www.festiwalkiepury.pl oraz w dziale Co Gdzie Kiedy MalopolskaOnline.pl


mat. prasowe
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl