Aktualności
Środa, 6 marca 2019 11:30

W punkcie InfoKraków przy ul. Powiśle 11 udostępniona została makieta centrum Krakowa

W punkcie InfoKraków przy ul. Powiśle 11 udostępniona została makieta centrum Krakowa. Jej prezentacji dokonał Jerzy Muzyk - zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju. Odwiedzający będą mieli okazję spojrzeć z perspektywy lotu ptaka na wykonane w skali 1:600 Stare Miasto i Kazimierz. Makieta, obejmująca teren o powierzchni 315 ha, stanowi bowiem wierne odwzorowanie tej zabytkowej części współczesnego Krakowa.
Model terenu oraz budynków, zaprojektowany przy użyciu technologii 3D, wykonany został za pomocą frezowania CNC. Makieta odwzorowuje 2800 budynków, w tym 881 zabytków. Natomiast 20 wybranych, najważniejszych obiektów, w tym m.in. Zamek Królewski na Wawelu, kościół Mariacki, Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Teatr im. Juliusza Słowackiego, Ratusz Kazimierski zostało wydrukowanych w technologii druku 3D dla uzyskania wysokiego stopnia dokładności odtworzenia. Makieta może więc być także wykorzystywana w celach edukacyjnych czy przy projektach partycypacyjno-konsultacyjnych dla tego obszaru.

Z pewnością wizyta w punkcie InfoKraków będzie świetną okazją – zarówno dla mieszkańców, jak i turystów – do zachwycenia się po raz kolejny niepowtarzalnym pięknem i harmonią historycznego układu urbanistycznego Krakowa, który już od czterech dekad znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Taką możliwość będą mieli również goście 15. Kongresu Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa, który odbędzie się w Krakowie od 2 do 5 czerwca.

źródło: Tomasz Cichocki i materiały prasowe Urzędu Miasta Krakowa

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl