Golemo
Aktualności
Niedziela, 24 września 2017 10:40

W poniedziałek startuje głosowanie w II edycji BO Małopolska

Chcesz zdecydować na co Województwo Małopolskie ma wydać 8 mln zł? Już 25 września startuje głosowanie w II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Przez dwa i pół tygodnia mieszkańcy będą mogli zdecydować, które ze 160 zadań powinny zostać zrealizowane. Wyniki poznamy do końca listopada br.
Każdy, kto mieszka w Małopolsce i skończył 16 lat, będzie mógł zagłosować w II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Uwaga: oddać będzie można tylko 1 głos, ale za to na dowolne zadanie ze swojego subregionu. Do rozdysponowania jest aż 8 mln zł z budżetu województwa.

- Rok temu Województwo Małopolskie jako pierwszy region w kraju ruszyło z budżetem obywatelskim na tak dużą skalę. Pierwsza edycja zakończyła się sukcesem – teraz rozpoczynamy głosowanie w drugiej. Mieszkańcy mogą wybierać wśród aż 160 zadań – i jestem pewien, że każdy znajdzie tam projekt, z którym może się utożsamić - zachęca do głosowania Grzegorz Lipiec, który w zarządzie województwa odpowiada m.in. za kwestie budżetu obywatelskiego.

Wśród jakich zadań będą wybierać mieszkańcy? Najwięcej w II edycji BO Małopolska jest projektów prospołecznych (40), edukacyjnych (36), kulturalnych (34) i sportowych (24). Mniej jest z kolei inicjatyw turystycznych (12), ekologicznych (6) i innych (8). Pełna lista jest dostępna na stronie UMWM oraz bo.malopolska.pl.

Głosowanie potrwa od 25 września do 13 października. W II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego mieszkańcy regionu będą mogli oddać tylko jeden głos, wybierając spośród wszystkich zadań małych (czyli o zasięgu całego powiatu) i dużych (o zasięgu subregionu). Ważna uwaga – głosować można tylko na zadanie z subregionu, w którym się mieszka.

Tak, jak w I edycji – głosować będzie można przez internet (na stronie www.bo.malopolska.pl), na kartach do głosowania (urny będą dostępne w 15 lokalizacjach na terenie całej Małopolski m. in. krakowskich oddziałach urzędu marszałkowskiego oraz w jego agendach w Tarnowie, Nowym Sączu i Oświecimiu czy Nowym Targu ), a także za pośrednictwem poczty (przesyłając kartę na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków; koniecznie z dopiskiem: „Budżet Obywatelski”).

Wykaz punktów, w których można oddać głos
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego:
Kraków, ul. Basztowa 22
Kraków, ul. Racławicka 56
Kraków, os. Teatralne 4a
Kraków, ul. Wielicka 72
Agendy Zamiejscowe UMWM:
Tarnów, al. Solidarności 5-9
Nowy Sącz, ul. Jagiellońska 52
Nowy Targ, al. 1000-lecia 35
Oświęcim, ul. Jędrzeja Śniadeckiego 21
Urzędy:
Urząd Gminy i Miasta Miechów, ul. Henryka Sienkiewicza 25
Urząd Miasta i Gminy Olkusz, Rynek 1
Urząd Miasta i Gminy Brzesko, ul. Bartosza Głowackiego 51
Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach, ul. Rynek 8/9
Urząd Miasta Zakopane, ul. Tadeusza Kościuszki 13
Urząd Miejski w Gorlicach, Rynek 2
Urząd Miejski w Wadowicach, Plac Jana Pawła II 23

opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Hokej NT JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl