Aktualności
Czwartek, 12 lutego 2015 21:37

W piątek w Zakopanem rusza SnowFest Festival

ZAKOPANE. W piątek i sobotę na Placu Niepodległości zorganizowany zostanie jeden z największych festiwali muzyki i sportów zimowych w Polsce – SnowFest Festival.
Scena główna stanie vis a vis specjalnie zaprojektowanej festiwalowej skoczni. Pierwszymi potwierdzonymi gwiazdami festiwalu są m.in. brytyjska grupa Dub Pistols, W.E.N.A. z muzykami Electro-Acoustic Beat Session, zespół Xxanaxx oraz duet producencko-djski Last Robots. Dub Pistols znani są z soundtrack'u do gry Tony Hawk Proskater. Są również autorami takich przebojów jak “I`m In Love” czy Problem Is”.

Fani zespołu będą mieli okazję posłuchać muzyki, która znajdzie się jeszcze w tym roku na ich nowej płycie. Występ supportować będzie W.E.N.A, który wystąpi we wzmocnionym składzie, z muzykami z Electro-Acoustic Beat Session. Płyta ich wspólnego projektu również ukaże się w 2015 roku. Wśród potwierdzonych wykonawców znalazł się także elektryzujący XxanaxX. Ich album “Triangles” był jednym z najbardziej oczekiwanych debiutów minionego roku. Na festiwalu nie zabraknie czołowych przedstawicieli sceny dj-skiej z duetem Last Robots na czele. W piątek na scenie głównej usłyszymy Fisz Emade, którzy wystąpią w ramach trasy koncertowej, promującej ich ostatni krążek. Na dużej scenie tego samego dnia zagra również zespół RYSY z gościnnym udziałem Justyny Święs z The Dumplings oraz zespół Co-Sovel, który zaprezentuje materiał z niedawno wydanego albumu. W sobotę będziemy mieli zaszczyt gościć legendarny Dreadzone Soundsystem, weteranów sceny klubowej z Wielkiej Brytanii.

Podczas zawodów snowboard-freeski śmiałkowie zmierzą się z 7-metrową przestrzenią nad ulicą Gen. Galicy. Aby ją pokonać będą musieli rozpędzać się z potężnego najazdu i oddać skok nad głowami widzów. Po wykonaniu pierwszego triku na skoczni i wylądowaniu na górnej płycie placu czeka na nich widowiskowa „zawrotka” na ścianie śniegu i efektowne przeszkody jibbowe czyli konstrukcje w formie poręczy.

opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl