Aktualności
Niedziela, 21 czerwca 2020 22:00

W niedzielę na krakowskim rynku odbył się wiec Andrzeja Dudy

W niedzielę na krakowskim rynku odbył się wiec Andrzeja Dudy, który ubiega się o reelekcję.
Urzędujący prezydent w niedzielę przemawiał w Krakowie, gdzie stwierdził, że poprzednia ekipa rządząca była gorsza od koronawirusa.

Prezydent nawiązywał do sytuacji gospodarczej w Polsce, a przy okazji odwoływał się do działań poprzedniej ekipy rządzącej, czyli wspomnianej przez niego koalicji PO-PSL.

– Spójrzcie państwo na karty historii. Popatrzcie państwo, że 2015 roku, kiedy przejmowaliśmy władzę od koalicji PO-PSL, bezrobocie wynosiło ponad 9 procent – mówił w Krakowie Andrzej Duda

– W najgorszym momencie pandemii koronawirusa bezrobocie wzrosło do 6 procent, czyli było niższe niż wtedy, kiedy oni rządzili. Byli gorszym wirusem niż koronawirus - ocenił. Dla polskiej gospodarki byli gorsi niż koronawirus – podkreślał Duda.

Andrzej Duda zapewniał również, że kluczowe w naszym kraju są inwestycje lokalne. Zapowiedział rozwój Funduszu Dróg Samorządowych i programu Kolej Plus.

– To program odbudowy dworców kolejowych i 200 przystanków kolejowych. Po to, żeby zlikwidować plagę wykluczenia komunikacyjnego. Nie może być tak, że całe gminy, miejscowości straciły swoją szansę i ludzie nie mają jak stamtąd się wydostać albo jak tam dojechać, bo słaba droga, bo kolejowe połączenie zlikwidowano, bo słabe połączenie autobusem – zwrócił się do zgromadzonych na krakowskim rynku.

Zapowiedział, że „teraz będą realizowane zarówno inwestycje lokalne , jak i wielkie inwestycje, np. przekop Mierzi Wiślanej.

Podczas wiecu Andrzeja Dudy, na Rynku Głównym protestowały środowiska LGBT, tuż przed rozpoczęciem spotkania Dudy z mieszkańcami Krakowa swoją konferencję zorganizowali przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej.

źródło: fot. Tomasz Cichocki materialy prasowe

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl