Kopalnia
Aktualności
Czwartek, 9 maja 2013 20:53

W niedzielę - tradycyjne spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu

W najbliższą niedzielę o godz. 15 rozpocznie się doroczne Spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu. Mszę Świętą na szczycie Kasprowego, przy polowym ołtarzu, w otoczeniu Tatr, odprawi ks. kardynał Kazimierz Nycz. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników Kasprowego i Tatr do udziału w wydarzeniu.
O godzinie 14 zaplanowano zbiórkę uczestników na szczycie. Dla uczestników Spotkania Polskie Koleje Linowe przewidziały tego dnia ulgowe bilety na Kasprowy Wierch. Po Eucharystii gościom honorowym wręczone zostaną fragmenty starej liny nośnej kolei na Kasprowy Wierch - symbolu więzi łączącej przyjaciół Kasprowego Wierchu. O godz. 16.30 wykonane zostanie pamiątkowe zdjęcie uczestników.

- Będzie to już szóste spotkanie na Kasprowym Wierchu. Z roku na rok msze święte na szczycie gromadzą coraz więcej osób. Organizatorzy szacują, że w tym roku wydarzenie zgromadzi ok. tysiąc uczestników. Będą to miłośnicy Tatr i Kasprowego Wierchu, w tym narciarze, turyści, ratownicy górscy, przewodnicy tatrzańscy, pracownicy kolejki. Gośćmi honorowymi będą jak zwykle Seniorzy - Ludzie Kasprowego, którzy otrzymają upominek - film DVD pt. „Nasz Kasprowy”. Dodajmy, że zakopiańska premiera filmu odbyła się w grudniu w Teatrze Witkacego, a podczas Krakowskiego Festiwalu Górskiego 2012 film został wyróżniony Nagrodą Publiczności - wyjaśnia w imieniu organizatorów Agnieszka Szymaszek.

Pomysłodawcą spotkań jest Rafał Sonik - przedsiębiorca, twórca projektu Nasz Kasprowy; sportowiec, czołowy zawodnik rajdu Dakar.

opr. s/ zdj. NaszKasprowy.pl
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl