Aktualności
Poniedziałek, 10 października 2016 11:44

W miniony weekend 100 kierujących straciło prawo jazdy za prowadzenie pojazdu po alkoholu

W ciągu 9 miesięcy 2016 roku, na terenie województwa małopolskiego policjanci wyeliminowali z ruchu 8137 nietrzeźwych kierujących.
Tylko w ostatni weekend tj. od 7 do 9 października br., ujawniono 100 kierujących prowadzących pojazd po alkoholu. Zdecydowana większość z nich popełniła przestępstwo, gdyż badanie trzeźwości wykazało u nich powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie. Prowadząc pojazd w takim stanie kierującemu grozi kara do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy na okres od 3 do 15 lat.

Analizy stanu bezpieczeństwa pokazują, że pijani kierujący stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W okresie 9 miesięcy 2016 roku nietrzeźwi kierujący spowodowali 113 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 137 zostało rannych.

Aby uniknąć zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących, policjanci kontynuują wprowadzoną w 2006 roku, zaostrzoną procedurę kontrolną „Policja przeciw pijanym kierującym”. Przy każdej kontroli drogowej, niezależnie od przyczyny podjęcia interwencji, sprawdzają stan trzeźwości kierującego. Od początku roku przebadano już ponad 1,5 mln. kierujących.

opr.s/

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Hokej UNIA JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl