Aktualności
Sobota, 1 lutego 2014 10:01

W małopolskiej policji powstanie wydział ds. cyberprzestępczości

W małopolskiej policji powstanie wydział do zwalczania cyberprzestępczości. W tym roku takie wydziały mają być utworzone w każdej komendzie wojewódzkiej policji. W nowym krakowskim wydziale będzie pracowało około 15 funkcjonariuszy.
- Zgodnie z wytycznymi ministra spraw wewnętrznych każdy komendant wojewódzki ma takie struktury utworzyć. W Krakowie myśleliśmy już o tym na przełomie grudnia i stycznia, jesteśmy już zaawansowani w pracach organizacyjnych. Takie komórki funkcjonowały już w naszych wydziałach, np. przestępczości gospodarczej, teraz chcemy to tylko usankcjonować i zorganizować - formalnie powołać do życia i szkolić policjantów, bo ta przestępczość się rozwija i będzie się rozwijała - tłumaczy małopolski komendant policji nadinsp. Mariusz Dąbek. I dodaje: - Mamy kilku policjantów przeszkolonych w kraju i poza granicami. Jeżeli się okaże, że ich praca przynosi efekty, będziemy wydział rozbudowywać.

- Według przyjętych ustaleń, w roku 2014 musimy zbudować odpowiednią strukturę do zwalczania cyberprzestępczości. Nie możemy powiedzieć, że taka przestępczość nie była dotąd ścigana, jednak jej rosnąca skala wymaga obecnie utworzenia odpowiednich struktur, podobnie jak było kiedyś ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej - wyjaśniał na konferencji prasowej zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Wojciech Olbryś.

opr.s/

źródło: PAP

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl