Aktualności
Piątek, 22 listopada 2013 17:49

W Zakopanem obradują specjaliści od leczenia oparzeń

Ponad 300 lekarzy z Polski, Białorusi, Rosji i Ukrainy uczestniczy w XI Zjeździe Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń w Zakopanem. W czasie konferencji podpisana zostanie umowa o współpracy w leczeniu oparzeń pomiędzy Polską, Białorusią, Ukrainą i Rosją.
Leczenie oparzeń to interdyscyplinarny problem medyczny i społeczny wymagający współpracy m.in. chirurgów plastycznych, anestezjologów, lekarzy rodzinnych, ratowników medycznych, pielęgniarek, rehabilitantów oraz psychologów. Rocznie w Polsce oparzeniom ulega ponad 200 tysięcy osób. Większość z nich to dzieci.

Konferencja w Zakopanem poświęcona jest następującym zagadnieniom:
- stan lecznictwa oparzeniowego w Polsce, e tyka i moralność w leczeniu ciężkich oparzeń, leczenie zachowawcze i operacyjne oparzeń, antybiotykoterapia w oparzeniach,zakażenia i sepsa, metody oczyszczania krwi w oparzeniach, chirurgia rekonstrukcyjna w oparzeniach, lekarz pierwszego kontaktu w oparzeniach
- leczenie ambulatoryjne oparzeń dorosłych i dzieci.

W czasie sympozjum, po raz pierwszy w historii podpisana zostanie umowa o współpracy w zakresie leczenia oparzeń, wymianie doświadczeń naukowych i wspólnych badań w tym obszarze pomiędzy Polską, Ukrainą, Rosją i Białorusią.

Konferencja potrwa do jutra.
s/
Reklama
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl