Golemo
Aktualności
Piątek, 23 stycznia 2015 12:59

W Zakopanem normy pyłu zawieszonego w powietrzu bywają przekraczane nawet o 500%

W zakopiańskim Dworcu Tatrzańskim odbyło się spotkanie, które zorganizował Podhalański Alarm Smogowy - organizacja, która stara się zwrócić uwagę na problem zanieczyszczenia powietrza w Zakopanem. Okazją do spotkania była premiera najnowszego "antysmogowego" spotu z udziałem Andrzeja Bargiela.
Podhalański Alarm Smogowy zwraca uwagę, że w Zakopanem normy pyłu zawieszonego w powietrzu bywają przekraczane nawet o 500%. A to w prosty sposób przekłada się na wzrost zachorowań, m.in zawałów.

Zdaniem aktywistów, Zakopane jako zimowa stolica Polski, powinno zapewniać dobre warunki do zdrowego życia i wypoczynku. – Dlatego zbieramy podpisy pod petycją do władz miasta, w której domagamy się systemowej walki ze smogiem w mieście – wyjaśnia Piotr Manowiecki z PAS. - Chcemy by miasto skutecznie zachęcało mieszkańców do wymiany ogrzewania na bardziej ekologiczne i oszczędzania ciepła oraz wprowadziło zakaz korzystania z paliw najgorszej jakości. Mamy nadzieję, że uda nam się zdopingować burmistrza do zdecydowanej „walki o oddech” – dodaje Manowiecki.

pk/ zdjęcia Piotr Korczak

źródło: Podhale24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl