Aktualności
Piątek, 9 maja 2014 09:32

W Tuchowie otwarto Strefę Aktywności Gospodarczej

Oficjalnego otwarcie SAG dokonał Stanisław Sorys – członek zarządu województwa. W ramach inwestycji dofinansowanej przez samorząd Małopolski powstały nowe drogi oraz parkingi przy uzbrojonych terenach przemysłowych, na których będą powstawały nowe zakłady, a w nich - miejsca pracy.
Tuchowska strefa obejmuje obszar ponad 16 hektarów, z czego do zagospodarowania jest jeszcze niespełna pięć hektarów. Z powodzeniem funkcjonuje tu już kilka firm. Ściągnięcie kolejnych to tylko kwestia czasu. SAG znajduje się bowiem w bliskim sąsiedztwie drogi wojewódzkiej nr 977 z Tarnowa w kierunku Koniecznej i Słowacji, od niedawna posiada również własny, dogodny dojazd do wydzielonych terenów inwestycyjnych. Niewykluczone, że wkrótce strefa włączona zostanie do Krakowskiego Parku Technologicznego, co oznacza dodatkowe ulgi w podatkach dla potencjalnych inwestorów i możliwość skorzystania z różnych odliczeń.

– Wielkie gratulacje, że w Tuchowie oprócz budowy sal gimnastycznych, rewitalizacji obiektów zabytkowych czy potężnego projektu wodno-kanalizacyjnego udało się zrealizować Strefę Aktywności Gospodarczej. W tej perspektywie finansowej w całej Małopolsce powstało zaledwie 36 stref. Są to nie tylko gminy, ale i całe powiaty, w których nie ma ani jednej SAG. Ponieważ odważnych było niewielu musieliśmy przesunąć 40 milionów złotych zarezerwowanych na ten cel w inne obszary, aby pieniądze się nie zmarnowały – mówił w Tuchowie Stanisław Sorys. Członek zarządu województwa podkreślał, że dużo mówi się obecnie na temat bezrobocia, ale niewiele jest samorządów, które robią cokolwiek, aby zmienić ten niekorzystny stan rzeczy. - W Tuchowie udało się przygotować dobry projekt oraz profesjonalnie doprowadzić do jego zakończenia, nie pozostawiając go jedynie w kwestii dyskusji – stwierdził.

Samorządowcy liczą, że nowo otwarta strefa przyciągnie do Tuchowa kolejnych inwestorów w branżach takich jak: przemysł elektro-maszynowy, przetwórstwo rolno-spożywcze i cukiernictwo, produkcja materiałów budowlanych i elementów z tworzyw sztucznych, produkcja elementów metalowych i materiałów instalacyjnych czy usługi transportowe.

Wybudowanie dróg i uzbrojenie terenu kosztowało w sumie ok. 7 mln złotych. Ponad 5 mln zł na ten cel gmina pozyskała z dotacji unijnej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

opr.s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl