Aktualności
Czwartek, 15 maja 2014 10:04

W Tatrach - śnieg, w dolinach - woda

W Tatrach wzrosło zagrożenie lawinowe. Ratownicy odradzają wyjścia w góry, a władze powiatu apelują o "przegląd odwodnień w obejściach swoich posesji".
"W związku z zapowiadanymi w najbliższych dniach intensywnymi opadami deszczu, które wyższych partiach Tatr (powyżej 1600 m npm) będą przechodzić w intensywne opady śniegu przewidywana jest możliwość gwałtownego wzrostu poziomu wody w potokach i stawach tatrzańskich, oraz możliwość lokalnych obsunięć ziemi i skał" - przestrzegają ratownicy TOPR i zdecydowanie odradzają wyjście w góry.

Jak czytamy w apelu - "w terenach niżej położonych należy zachować szczególną uwagę przy przekraczaniu potoków. Na poprawę pogody można liczyć dopiero od przyszłego tygodnia.

Z kolei starosta tatrzański Andrzej Gąsienica Makowski zapewnia, że "wszystkie służby, inspekcje i straże są w stanie gotowości do podjęcia natychmiastowych działań, a sytuacja na bieżąco jest monitorowana". Jednocześnie prosi mieszkańców o przegląd i ewentualne usprawnienie odwodnień w obejściach swoich posesji.

s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl