Aktualności
Czwartek, 18 maja 2017 09:34

W Tarnowie trwają zdjęcia do filmu "Żużel"

Stadion Miejski w Tarnowie stał się planem zdjęciowym. Powstają tam zdjęcia do filmu "Żużel" - laureata ubiegłorocznej edycji konkursu na wspieranie produkcji filmowej, organizowanego przez Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie. Premierę zaplanowano na początek przyszłego roku.
Realizacja pełnometrażowego filmu jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu w wysokości 300 tys. zł pochodzącemu ze środków Województwa Małopolskiego i Miasta Kraków.

Film pod roboczym tytułem „Żużel” będzie opowieścią o młodym żużlowcu – Lowie, którego sportowa kariera przechodzi spektakularne wzloty i upadki. Żużel jest dla niego całym życiem, największą miłością i uzależniającą dawką adrenaliny. Jego relacje z trenerem, matką, kolegami z toru, jak również z kibicami i dziennikarzami sportowymi wyznaczają tor jego poczynań na stadionach i w życiu prywatnym.

Produkcja ta zdobyła uznanie jurorów VIII konkursu na wspieranie produkcji filmowej i został wybrany do dofinansowania w ramach Regionalnego Funduszu Filmowego. Produkcja realizowana jest przez Dorotę Kędzierzawską i Arthura Reinharta. W filmie zobaczymy czołowe polskie gwiazdy m.in.: Tomasza Ziętka – odtwórcę głównej roli, Pawła Wilczaka, Karolinę Gołębiowską, Jacka Hugo-Badera oraz Karolinę Gruszkę. Nie zabraknie również postaci związanych ze światem żużla. Na dużym ekranie zobaczymy m.in.: Tadeusza Kostro, Łukasza Kaczmarka, Marcela Szymko, Rafała Trojanowskiego czy młodego adepta żużla Krzysztofa Sadurskiego. Producentem filmu jest Kid Film.

***

Regionalny Fundusz Filmowy funkcjonuje w Małopolsce od 2009 r., jako wspólny projekt Województwa Małopolskiego i Gminy Miejskiej Kraków, który realizowany jest przez Krakowskie Biuro Festiwalowe.

W ramach Regionalnego Funduszu Filmowego corocznie ogłaszany jest konkurs na wspieranie produkcji filmowej, którego celem jest dofinansowanie najciekawszych produkcji filmowych związanych z województwem małopolskim poprzez tematykę, twórców, a przede wszystkim przez miejsce realizacji zdjęć filmowych, bezpośrednio związanego z naszym regionem.

opr.s/ zdj. Witek Albiński

źródło: UMWM

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl