WSB
Aktualności
Poniedziałek, 9 czerwca 2014 16:24

W Ryglicach oddano do użytku nowe targowisko

W Ryglicach (powiat tarnowski) odbyła się uroczystość otwarcia targowiska miejskiego, wykonanego w ramach programu „Mój Rynek”.
Do tej pory targ w Ryglicach odbywał się tylko w piątki, gdzie na miejskim rynku, w prowizorycznych warunkach, sprzedawcy handlowali swoim towarem. Teraz jest dużo wygodniej i co najważniejsze – bardziej higienicznie. Na nowym placu handlowym znajdują się bowiem zadaszone wiaty, sanitariaty i wyznaczone miejsca postojowe. Jego powierzchnia to prawie 1200 m. kw.

– Na małopolskie targowiska Zarząd Województwa przeznaczył blisko 16 mln zł. Z tych pieniędzy udało się skorzystać tylko 24 samorządom. Cieszę się, że w tym gronie są Ryglice, bo to jedyna miejscowość w powiecie tarnowskim, w której tradycje targowe są tak bogate – mówił podczas uroczystego otwarcia ryglickiego obiektu Stanisław Sorys.

Członek Zarządu nawiązał także do przeszłości, stwierdzając, że dawniej przywilej organizowania targów był dla miejscowości jednym z głównym warunków rozwoju. Dlatego też Ryglice powinny być dumne, że jako pierwsze w powiecie mają nowoczesny plac targowy.

Budowa obiektu kosztowała ponad 2 mln zł, z czego połowę stanowiła dotacja unijna przekazana gminie za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

– Teraz wszystko zależy od was, jak będziecie z tego korzystać. Czy będzie to targowisko, które faktycznie będzie wyróżniać ten region i gminę, stanowić jego chlubę? – mówił Stanisław Sorys. Jego zdaniem w tego typu miejscach powinno się handlować przede wszystkim produktami pochodzącymi od miejscowych rolników oraz lokalnym rękodziełem.

– To od nas, konsumentów, zależy, co i od kogo kupujemy. Czy tylko przy okazji dożynek życzymy rolnikom wszystkiego najlepszego, a zaraz potem idziemy na zakupy do hipermarketów? W obecnych czasach bycie patriotą to też wybieranie polskich produktów, bo w ten sposób wspieramy lokalną przedsiębiorczość i miejsca pracy – przekonuje Stanisław Sorys.

Burmistrz Ryglic Teresa Połoska zadeklarowała, że nowe targowisko będzie otwarte dla rolników i rękodzielników nie tylko przy okazji piątkowych targów, ale też na co dzień. Ponadto mają się tu też odbywać cykliczne kiermasze.

źródło: Urząd Marszałkowski w Krakowie

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl