Aktualności
Niedziela, 10 grudnia 2017 23:00

W Nowym Targu rozpoczął się przedświąteczny kiermasz (zdjęcia)

- Otwarciem targów rozpoczął się w Nowym Targu czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że to co zostało w tym roku przygotowane - spotka się z państwa uznaniem i Rynek będzie miejscem spotkań. Zapraszam na zakupy - mówił burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha otwierając na płycie Rynku doroczne Targi Bożonarodzeniowe.
Stoiska z gorącymi pierogami, pasztecikami i grzanym winem cieszyły się w mroźne niedzielne popołudnie sporym zainteresowaniem. Oczy cieszyły kolorowe światełka, choinki, stroiki, ozdoby świąteczne, biżuteria. Inne stragany kusiły wędlinami, serami i ciastami. W sumie na płycie Rynku stanęło ok. 20 drewnianych, zabudowanych stoisk. Dziś prawie wszystkie były otwarte.

Choinkę obok Ratusza ostatnimi ozdobami przystroił burmistrz Grzegorz Watycha w towarzystwie Klaudii Waksmundzkiej z zespołu Mali Świarni. Oboje wyjechali na wysokość kilku metrów w koszu podnośnika. Potem przy gromadnych odliczaniu "10...9...8...7..." zapalono światełka.

Spacerującym po Rynku gościom przygrywała muzyka Śwarnych. Otwarciu Targów Bożonarodzeniowych towarzyszyła inauguracja mobilnego lodowiska. Dziś z tej okazji wstęp i wypożyczenie łyżew są bezpłatne. Dla amatorów łyżew przygotowano konkursy, a dla widzów pokaz łyżwiarstwa figurowego w wykonaniu zawodników PKŁF "Zwyrtany" prowadzonego przez Dorotę Pieńkoś. W programie jest jeszcze pokaz umiejętności młodych hokeistów MMKS-PODHALE.

Poza lodowiskiem i straganami jest także możliwość przejażdżki w sankach ciągniętych przez kuca, lub psim zaprzęgiem. Zabawa na Rynku potrwa dziś do późnych godzin wieczornych.

Targi Bożonarodzeniowe potrwają do 22 grudnia. Za tydzień - 17 grudnia dodatkową atrakcję będzie tradycyjna Wigilia na Rynku Związku Podhalan, w środę 20 grudnia oraz w sobotę 23 grudnia na płycie Rynku pojawią się żywe renifery w zagrodzie Świętego Mikołaja

s/ zdj. Michał Adamowski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Partnerzy malopolskaonline.pl