Aktualności
Poniedziałek, 25 września 2017 09:58

W Małopolsce sytuacja powodziowa ustabilizowana

Jeszcze w sobotę w ponad 20 małopolskich gminach obowiązywało pogotowie przeciwpowodziowe. Wczoraj sytuacja się poprawiła.
W Krakowie w sobotę od godz. 9 nieprzejezdne był tunele pod rondem Grunwaldzkim oraz pod ul. Konopnickiej na wysokości hotelu Forum. Sytuację udało się opanować dopiero około godz. 15.30. Woda wdarła się także na bulwary wiślane. Zalana została też Szkoła Podstawowa nr. 30 przy ul. Konfederackiej. W tej placówce zajęcia zostały zawieszone do odwołania.

W sobotę straż pożarna w Krakowie interweniowała ponad 200 razy. Wczoraj pogoda dała nam już odetchnąć - w Krakowie nie było opadów.

Podobnie sytuacja wyglądała w innych miastach Małopolski. Wczoraj pogotowia przeciwpowodziowe w okolicach Tarnowa utrzymywały się w gminach: Szczucin, Szczurowa, Wietrzychowice, Gręboszów, Bolesław, Mędrzechów, ale związane było to przede wszystkim z podwyższonym stanem przepływającej przez nie Wisły.

Sytuacja ustabilizowała się też na Wiśle w Jawiszowicach i Sole w Oświęcimiu. Choć mieszkańcy terenów zalewowych spodziewali się najgorszego, to poziom wody nieznacznie spadł. Na obu rzekach nadal utrzymuje się poziom alarmowy. W powiecie oświęcimskim strażacy interweniowali 80. razy przy wypompowywaniu wody. - Miejmy nadzieję, że to już koniec, a pogoda się poprawi - mówi Zbigniew Jekiełek, rzecznik PSP w Oświęcimiu. W sobotę Jawiszowicach strażacy musieli umocnić wały na ulicy Wiśniowej.

źródło: krakow.naszemiasto.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl