Golemo
Aktualności
Sobota, 21 marca 2020 18:32

W Makowie Podhalańskim zatrzymano mężczyznę który uciekł z kwarantanny z Gdańska

Policjanci zatrzymali w Makowie Podhalańskim mężczyznę, który uciekł ze szpitala w Gdańsku gdzie poddany miał być kwarantannie w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirlsem.
Wczoraj wczesnym porankiem ze szpitala w Gdańsku uciekł 24-letni pacjent - jak wynikało z zawiadomienia złożonego przez lekarza - z objawami wskazującymi na zakażenie koronawirusem. Pobrano od niego krew do badań lecz nie czekając na wynik pacjent uciekł ze szpitala.

W związku z zagrożeniem jakie powodował dla zdrowia innych zbieg był poszukiwany w całym kraju. W toku czynności małopolscy policjanci otrzymali informację o taksówce, którą mógł poruszać się 24-letni mieszkaniec Rumii. Samochód ten został zauważony na drodze krajowej w Makowie Podhalańskim i od razu został zatrzymany przez suską drogówkę. Następnie policjanci z makowskiego komisariatu, ubrani w odpowiednie kombinezony ochronne zatrzymali pasażera taksówki. Przy czym obok niego, na tylnym siedzeniu samochodu ujawnili i zabezpieczyli maczetę.

Uciekinier trafił na Komendę Powiatową Policji w Limanowej, gdzie znajdują się specjalne pomieszczenia, przystosowane dla osób, które powinny być izolowane ze względów zdrowotnych. Aktualnie mundurowi oczekują na wynik badania dokonanego w gdańskim szpitalu i dyspozycje ze strony służby zdrowia i pomorskiej Policji co do dalszego postępowania z mieszkańcem zatrzymanym.

Poniżej przedstawiamy film z akcji zamieszczony na portalu sucha24.pl - tam też znaleźć można obszerną galerię zdjęć z wydarzenia autorstwa Mateusza Wilczka
wo/ fot. Mateusz Wilczek - sucha24.pl

źródło: Małopolska Policja

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Hokej UNIA JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl