Aktualności
Środa, 11 lipca 2018 23:20

W Łącku powstaje Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej

Na tę instytucję mieszkańcy czekają od dawna. Za dwa lata będzie gotowa siedziba Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku, które będzie w sobie łączyć funkcje domu kultury, kina, szkoły muzycznej oraz mediateki. Umowę na dotację unijną tej inwestycji przekazali wicemarszałek Stanisław Sorys i Leszek Zegzda z Zarządu Województwa Małopolskiego.
Koncerty, wernisaże, pokazy filmowe, a także ciekawe warsztaty i zajęcia – już niedługo mieszkańcy Łącka nie będą mogli narzekać na nudę. Do końca 2020 roku zakończy się tu budowa Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej – miejsca, które będzie tętnić życiem. Koszt całej inwestycji to ponad 31 mln zł.

- Łącko to kolejna wieś, która zdobyła unijną dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego – w tym wypadku pula unijnych środków to ponad 5,19 mln złotych. Nie mam wątpliwości, że powstające tu centrum sprawi, że gmina zyska na atrakcyjności – zarówno z punktu widzenia mieszkańców, jak i turystów – mówił podczas przekazania umowy wicemarszałek Stanisław Sorys.


Jak zauważył z kolei Leszek Zegzda z zarządu województwa, centrum kultury jest w Łącku bardzo potrzebne.

- Ziemia sądecka jest niezwykle bogata pod względem kulturalnym – dlatego każda inicjatywa, która pomaga jeszcze lepiej ją rozwijać i promować, jest nieoceniona. Cieszę się również z tego, że nowe Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej powstaje też z myślą o osobach niepełnosprawnych, którzy są takimi samymi uczestnikami kultury jak inni. W Małopolsce mocno to promujemy, rozwijając inicjatywę Kultura Wrażliwa - zakończył Zegzda.


Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku będzie reprezentacyjnym budynkiem, łączącym w sobie funkcje domu kultury, kina, szkoły muzycznej i mediateki. Konstrukcja będzie się opierać na czterech kondygnacjach – w tym jednej podziemnej. Pod ziemią zostaną zlokalizowane m.in. szatnie dla uczniów szkoły muzycznej, a także w pomieszczenia techniczne. Na parterze zaplanowano z kolei m.in. informację turystyczną, kawiarnię, salę wystawienniczą, pomieszczenia na zajęcia warsztatowe i artystyczne, a także mediatekę. Pierwsze piętro w głównej mierze będą zajmować pomieszczenia domu kultury, drugie – sale lekcyjne szkoły muzycznej.

opr.s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl