Aktualności
Sobota, 24 lutego 2018 10:20

W Krynicy-Zdroju powstaje wieża widokowa w koronie drzew (zdjęcia)

Jeszcze w tym roku w Krynicy-Zdroju będzie można spacerować… „z głową w chmurach” za sprawą powstającej właśnie wieży widokowej, z której będzie można podziwiać Beskid Sądecki i zachwycić się pięknem górskich krajobrazów. Budowę obiektu, który powstaje dzięki unijnemu wsparciu, odwiedził wicemarszałek Stanisław Sorys.
Podczas wizyty wicemarszałek Sorys mówił, że obiekt ten na pewno stanie się nowym, turystycznym hitem Krynicy-Zdroju, obok słynnych Łazienek Mineralnych, kolejki na Górę Parkową czy Muzeum Nikofora.

40-metrowa, drewniana wieża widokowa budowana jest na szczycie Drabiakówki – po jej wybudowaniu będzie możliwe nie tylko spacerowanie wśród koron drzew, ale też korzystanie z atrakcji 900-metrowej trasy spacerowej. Za sprawą specjalnych przystanków edukacyjnych będzie można tam nie tylko dowiedzieć się więcej na temat otaczającej przyrody, ale nie zabraknie też elementów zręcznościowych, zarówno dla dużych, jak i dla małych turystów. Z wieży i trasy będą mogli oczywiście korzystać też rodzice z małymi dziećmi, gdyż będzie ona przystosowana do wyjechania na nią z dziecięcymi wózkami.

Pierwsi turyści będą mogli skorzystać z wieży widokowej i trasy edukacyjnej już we wrześniu 2018 r. Więcej informacji o obiekcie można znaleźć tutaj.

opr.s/ zdj. UMWM

źródło: UMWM

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl