Aktualności
Sobota, 11 lipca 2015 13:59

W Krakowie trwa 28. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych (zdjęcia)

Do Krakowa zjechali artyści, którzy słyną z improwizacji, intrygują i prowokują. Tegoroczna edycja to wielkie widowiska, klaunady, a także spektakle - i to nie tylko teatralne, ale również taneczne. Tematem przewodnim jest fenomen klauna.
Podczas 4-dniowego święta teatralnego, spektakle odbywają się na najpiękniejszych scenach plenerowych Krakowa (Rynek Główny, Mały Rynek, Plac Szczepański), stutysięczna widownia podziwiać będzie przedstawienia uliczne, wielkie widowiska plenerowe, występy solowe, przedstawienia baletowe i popisy klaunów - w sumie ponad 80 realizacji teatralnych.

Na scenach pojawią się m.in. Leo Bassi, Aziz Gual, Paul Morocco i Klaun Pinezka.

Oprócz ulicznych występów, podczas całego festiwalu, w kinie Pod Baranami, prezentowane są filmy o klaunach, połączone z prelekcjami filmoznawców: Tadeusza Lubelskiego, Pauliny Gorlewskiej i Patrycji Włodek.

Na scenie w Teatrze Zależnym (przy ulicy Kanoniczej 1), codziennie, o godzinie 16, można zobaczyć współczesnych klaunów - "polskich błaznów" - znakomite komedie w wykonaniu Teatru Mumerus, Izy Kały i Teatru Satyry Zielona Mrówa.

Wstęp na wszystkie imprezy bezpłatny. Zaproszenia można odbierać w czasie trwania festiwalu (9-12 lipca) w punkcie informacyjnym w Rynku Głównym.

Poniżej przedstawiamy fotoreportaż. Tomasz Cichocki uczestniczył wczoraj w kilku przedstawieniach: na Rynku Głównym, na pl. Szczepańskim oraz na Małym Rynku.

Wybrane punkty programu festiwalu na weekend

Teatr Pinezka O godz. 16. na Rynku Głównym jubileuszowy spektakl z okazji 35-lecia Teatru Pinezka! Najlepsze numery ze wszystkich przedstawień w historii teatru zaprezentuje plejada marionetkowych gwiazd. Peregrinus

W sobotę, o godz. 16 zobaczymy przedstawienie inspirowane twórczością poetycką T.S. Eliota i projektami plastycznymi Krzysztofa Wodiczki (Peregrinus - Teatr KTO, Rynek Główny). Don Kichot

Na placu Szczepańskim w sobotę wystąpi dwóch starych przyjaciół, którzy chcą razem zagrać "Don Kichota". (Don Kichot - Teatr Klonz, godz. 18).

Leo Bassi Leo Bassi w sobotę o godz. 20.30 opowie widzom o swojej pracy w roli klauna (Rynek Główny od strony Ratusza)

Szalona orkiestra O nasz dobry nastrój zadba grupa muzyczna z francuskojęzycznej części Belgii, czyli Orchestre International du Vetex (niedziela, godz. 18, Plac Szczepański).

De Risa en Risa w niedzielę o godz. 19 zobaczymy przedstawienie oparte na wirtuozerii profesjonalnego klauna, który jest przewodnikiem publiczności (dzieci i dorosłych) na tajemniczych ścieżkach śmiechu, od jego delikatnych przejawów, poprzez rechoty aż do gwałtownych wybuchów (De Risa en Risa - Od śmiechu do śmiechu, Rynek Główny).

Tomasz Cichocki i materiały prasowe festiwaly
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl