Aktualności
Środa, 17 września 2014 22:30

W Krakowie obradowała sejmowa Komisja Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii

Na zaproszenie marszałka Marka Sowy stolica Małopolski gości posłów z sejmowej Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii. W czasie dwudniowej wizyty wezmą oni nie tylko udział w dyskusjach, ale obejrzą również najważniejsze inwestycje wspierające rozwój Małopolski.
- Wybór miejsca wspólnych rozmów jest nieprzypadkowy – przyznał marszałek na początku spotkania w siedzibie Parku Life Science w Krakowie. – Jeszcze kilka lat temu te tereny wyglądały zupełnie inaczej. Dziś jest to bardzo ważna strefa usług badawczo –rozwojowych – mówił o terenach w pobliżu osiedla Ruczaj, na których w ostatnim czasie zbudowano m.in.: Kampus UJ, Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS, Life Science Park i Jagiellońskie Centrum Innowacji.

Dzisiejsze rozmowy toczyły się wokół nowoczesnych technologii, innowacyjności i inteligentnych specjalizacji w kontekście realizacji celów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego oraz Programu Operacyjnego Innowacyjny Rozwój.

Podczas pobytu w Krakowie członkowie Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii zwiedzą także Life Science Park i Jagiellońskie Centrum Innowacji, Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS, siedzibę Grupy Onet.pl, Centrum Cyklotronowe Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Bronowicach oraz Centrum Informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej.

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl