Aktualności
Środa, 27 maja 2015 23:40

W Krakowie dobiega końca "Tydzień dizajnu"

Z tej okazji w czwartek o 18-ej przy Placu Wolnica odbędzie się debata o przestrzeni jednego z najważniejszych i najpiękniejszych miejsc w Krakowie, o krakowskich plantach.
Mieszkańcy będą debatować o tym jak współczesnym krakowianom może służyć park stworzony niemal 200 lat temu na miejscu murów obronnych. Czy mieszkańcy mają prawo uczestniczyć w tworzeniu krajobrazu swojego miasta? Jak mądrze i odpowiedzialnie wykorzystać inspiracje kulturowe w projektowaniu przestrzeni publicznej?

Tymczasem od dwóch dni trwa już od świtu do zmierzchu gra miejska dla dzieci i dorosłych "Po co komu planty?". Gracze idą tropem niegdysiejszych użytkowników miejskiego ogrodu. Realizują10 zadań, rozmieszczonych na obszarze od Wawelu do Hotelu Royal poznają historię, rozrywki i sekrety dawnych plant.

Aby zagrać nie trzeba się rejestrować, ani szukać animatora. Wystarczy przyjść na Planty i odszukać miejsca, w których czekają postaci wprowadzających w każde z zadań – kolejność dowolna. Grać można w drużynach lub indywidualnie.

Cały program imprezy dostępny pod adresem: www.dizajnbiznes.pl.

am
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl