Aktualności
Piątek, 1 września 2017 19:01

W Chochołowie rozpoczęły się trzydniowe Targi Cieśli (zdjęcia)

Na placu koło Chochołowskich Term rozpoczęły się, zorganizowane przez właściciela miejscowej firmy ciesielskiej Józefa Zborowskiego, pierwsze Targi Cieśli. Do niedzieli prezentować się tu będą firmy z branży, w której górale są jednymi z najlepszych fachowców. Atrakcją m.in. budowa na żywo domu z płazów.
Prowadzący imprezę Andrzej Jakubiec Kubosek z Cichego, który od lat 80-tych prowadzi firmę zajmującą się ciesielstwem i stolarstwem, mówi, że zapotrzebowanie na domy z drewna było, jest i będzie. - W całej Europie cenione są zdrowe domy z drewna - przekonuje.

Główny organizator targów Józef Zborowski z Chochołowa dodaje, że przemysł drzewny, to drugi po turystyce, największy przemysł na Podhalu. - To nasze dobro pokoleniowe. Ekipy cieśli z Podhala wybudowały kilka tysięcy domów czy restauracji w całej Polsce. Jesteśmy liderami w tej branży. Targi służą temu, żeby ten nasz dorobek pokazać, ale też żeby pokazać jak dziś wygląda ta branża i jakie są w niej nowości. A Chochołów to znakomite miejsce na tego typu targi, bo to przecież znany na świecie żywy skansen drewnianej zabudowy - dodaje.

Atrakcjami imprezy, która potrwa do niedzieli są m.in. pokaz na żywo budowy domu z drewna, prezentacja sprzętu ciesielskiego, blachy, drzwi czy okien, które znajdują zastosowanie w drewnianym budownictwie, a także zawody cieśli z atrakcyjnymi nagrodami i piknik. W programie są również pokazy rzeźbiarstwa, snycerstwa oraz kowalstwa artystycznego.

W sobotę o 10.00 rozpoczną się zawody cieśli i „msorzy”, a w niedzielę o godz. 13.00 rozpocznie się Piknik Ciesielski i "Rózcka". Wystawę można będzie zwiedzać codziennie od godz. 9.00 do 18.00.

r/ zdjęcia Robert Miśkowiec

źródło: podhale24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl