Kopalnia
Aktualności
Poniedziałek, 6 lipca 2015 08:40

W Białym Dunajcu samochód osobowy zderzył się z ciężarówką

Do zdarzenia doszło na Zakopiance, samochód osobowy zderzył się z pojazdem ciężarowym. Ranne zostały trzy osoby. Jedna osoba jest poważnie poszkodowana. Droga jest całkowicie zablokowana.
Z dotychczasowych ustaleń wynika, że samochód osobowy Renault na warszawskich numerach rejestracyjnych, z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwny pas jezdni, wprost pod koła jadącego z naprzeciwka samochodu dostawczego. Ciężarówka zgniotła osobówkę, zjechała z drogi i staranowała przydrożne ogrodzenie.

Kierowca samochodu osobowego był zakleszczony w pojeździe. Strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu wydostali troje osób z samochodu osobowego.

Do szpitala trafiły trzy osoby - dwie dorosłe, kobieta i mężczyzna oraz dziecko. Najciężej ranna jest kobieta, którą na miejscu reanimowano. Lżejszych obrażeń doznało dziecko i mężczyzna. Oboje byli przytomni. Wszystkich karetki zabrały do szpitali w Nowym Targu i w Zakopanem. Kierowca ciężarówki nie odniósł obrażeń.

- Kierowca samochodu osobowego z Mazowsza mówił, że to prawdopodobnie zmęczenie spowodowało, że zjechał ze swojego pasa ruchu - mówi rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Zakopianka na wysokości Białego Dunajca została całkowicie zablokowana. Wyznaczono objazd starą droga przez centrum wsi.

s/r/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl